m Sinterklaas op weg naar Oostrum (deel 4) 2005 Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, opa's en oma's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, We zijn er, de aankomst in Sneek was mooi, gezellig, feestelijk, druk, muzikaal, goed gemutst, veel kinderen en vooral veel blije gezichten. Tijd dus voor een knipoog. Wat hebben we nog in spanning gezeten voordat we voet aan wal zetten in Sneek; eerst de verkeerde boot, toen de verkeerde route, daarna helemaal de weg kwijt en vervolgens de wegwijsboot. Jongens en meisjes, jullie begrijpen dat we de eerste nacht in Nederland, in het Sinterklaashuis allemaal geslapen hebben als een roos. Wat een spannende voorbereiding voor de reis, wat een spannende bootreis, wat een onvoorspelbare avonturen. Nog even terug naar de voorbereiding; weten jullie het nog uit het vorige bericht 'Zelfverzekerd en een beetje in zichzelf lachend, liep Sinterklaas met gezwinde pas naar de haven, in zijn rechter hand de gouden toverstaf, die in het licht van de maan fonkelde als een diamant, hij zou dit wel eens gaan oplossen. Garincha liep nog steeds vertwijfeld achter Sinterklaas aan en mompelde 'als dit maar goed gaat'. Wat een chaos, iedereen en alles loopt door elkaar, Pieten, die over elkaar heen vallen, de twee olifanten, drie kamelen, twee violen en een trommel en een fluit, kortom alles loopt, holt, doet iets, doet niets, kijkt rond en uiteindelijk gebeurt er niets. Sinterklaas gaat op een verhoogde plaats (een soort podium) vlak bij de pakjesboot staan, zwaait met zijn toverstaf, deze begint nog harder te fonkelen, er komt een Efteiingachtig geluid uitde Sint kucht, roept met luide stem 'Pieten, muchos fïnitos di grande chasos'. Als door een wesp gestoken, kijkt iedereen op, krabt zich achter de oren en als bij toverslag loopt iedereen en alles, ineens, van het ene op het andere moment, op rolletjes. In een flits is alles geregeld en is de boot klaar voor vertrek. Wat een magische kracht 'Sinterklaas en zijn toverstaf'. De bootreis verloopt het eerste deel voorspoedig, volle kracht vooruit, neus in de wind en zeemijlen maken, totdat de stuurman even de kluts kwijt raakt, een verkeerde koers kiest en de boot in een andere vaargeul raakt, de paniek, die dan ontstaat, de harde noten, die gekraakt worden, weer in de goede vaargeul komen, twee Pieten, die overboord slaan, de spectaculaire redding door de hoofdduikpiet, de kletsnatte pieten, die bibberend van de kou in bed gestopt worden, Sinterkaas, die midden in de nacht slaapwandelt, met zijn hoofd tegen de mast aan knotst, Bandoeros, de tweelingbroer van Bravoeros, die van de ene naar de andere mast over een koord balanceert, de kajuit, die onder water staat omdat Archimeus, de voorleespiet, de kraan vergeet dicht te draaien, vlak voor Sneek, waar we een tijd lang de wegwijsboot kwijt reken en dande eerder genoemde feestelijke ontvangst. Nadat we in het Sinterklaashuis goed uitgerust hadden, hebben we deze week bijzonder drukke dagen achter de rug, meteen zondag een aantal intochten, o.a. de intocht in Venray en dan elke dag de t.v. opnames en de uitzendingen van het Sinterklaasjournaal en natuurlijk de voorbereidingen voor de intocht in Oostrum; als jullie dit lezen, nog drie nachtjes slapen en het is zover. De voorbereidingen zijn bijna klaar, vooral het 25 jarig jubileumfeest van Pedro vraagt nog wat aandacht en er is een klein meningsverschil over de gouden toverstaf van Sinterklaas, wel of niet meenemen naar Oostrum. Ook daar komen we wel uit, het punt is namelijk, het is een erg kostbare toverstaf en als we de staf bij ons hebben, verwachten alle kinderen en waarschijnlijk ook de papa's en mama's dat er ook getoverd wordt. Jullie zien het wel, in ieder geval tot zondag, met een minder zonnige en Nederlandse groet, Alfonso, de briefschrijfpiet rrn i V

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 5