Oostrum verstevigt koppositie Op een zwaar veld in Sambeek heeft Oostrum zonder al te veel moeite een dikke overwinning behaald: 1-5. Vanaf het eerste fluitsignaal was het verschil op de ranglijst ook op het veld duidelijk. Oostrum mocht van de gastheren het spel maken maar doordat Sambeek zich vooral beperkte tot verdedigen vielen er in de openingsfase weinig grote kansen te noteren. Oostrum zette de thuisploeg echter wel goed onder druk op de eigen helft waardoor Sambeek vaak gedwongen werd de bal maar blind naar voren te knallen. Dit leverde negen van de tien keer weer balbezit voor Oostrum op dus van de tegenstander hadden de roodwitten deze middag weinig te duchten. Het zou nog tot de de 20ste minuut duren voordat Oostrum de score wist te openen. Spits Roy Willems werd op ongeveer 20 meter van het doel aangespeeld, draaide zichzelf knap vrij en schoot de bal met links in de benedenhoek: 0-1Oostrum bleef de druk goed op de ketel houden en tien minuten na de openingstreffer werd de score verdubbeld. Bas Kessels onderschepte de bal op middenveld en kon in een rechte lijn doorlopen naar het Sambeekse doel. Hij passeerde de laatste man en schoof de bal rustig langs de uitkomende doelman: 0-2. In het laatste kwartier voor rust had Oostrum de score nog hoger kunnen opvoeren als het de geboden mogelijkheden wat zorgvuldiger had uitgespeeld. Toch zouden beide ploegen op slag van rust nog een keertje scoren. Sambeek-speler Frank Pennings slaagde erin binnen twee minuten zowel zijn eigen doelman als Oostrum-keeper Ralph Kessels te passeren. Eerst kopte de lange laatste man een Oostrumse corner in zijn eigen doel en even later deed hij hetzelfde aan de andere kant waardoor de ruststand op 1-3 bepaald werd. De Sambeekse coach had in de rust drie nieuwe spelers binnen de lijnen gebracht en dat leek een verbetering in vergelijking met de eerste helft. Bovendien was de topscorer van de eerste helft, de lange laatste man van Sambeek, in de spits geposteerd. Het duurde even voordat Oostrum zich hier op ingesteld had en Sambeek wist in de eerste 20 minuten een paar afstandschoten op Oostrums doel te lossen. Een mooi geplaatste boogbal plofte zelfs bovenop de deklat maar de meeste pogingen eindigden in het weiland achter het Oostrumse doel. De gasten kregen ook nog steeds wel hun kansjes maar waren net niet scherp genoeg voor het doel om de wedstrijd definitief te beslissen. Pas in de 65ste minuut zorgde Ruud Custers voor de nekslag door de Sambeekse keeper met een hard schot in de korte hoek te verrassen: 1-4. Het Sambeekse verzet was nu gebroken en Oostrum breidde vijf minuten later de voorsprong verder uit. Een lange bal van Bas Kessels werd door Roy Willems langs de weifelend uitkomende doelman getikt en vervolgens in een leeg doel geschoten: 1-5. Hierna kreeg Oostrum nog een aantal aardige kansen om aan het doelsaldo te werken maar gescoord werd er niet meer deze wedstrijd. Door deze ruime uitzege en het puntverlies dat Hothees leed tegen ACVW heeft Oostrum nu een voorsprong van vijf punten opgebouwd op nummer twee, Holthees. Volgende week speelt Oostrum voor de tweede maal deze competitie tegen EWC, dit maal thuis op sportpark de Spar. S.V. Oostrum vet. - SVOC'01 vet. 15.30 Programma zondag 13 november S.V. Oostrum 1 - EWC 1 14.30 S.V. Oostrum 2 - SVOC'01 2 12.00 Vitesse'08 4 - S.V. Oostrum 3 10.30 S.V. Oostrum 4 -RKDEV3 10.00 Montagnards 5 - S.V. Oostrum 5 11.00 Holthees 3 - S.V. Oostrum 6 11.30 S.V. Oostrum DA1 - SV United DA1 10.30 Raadpleeg te allen tijde het publicatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 9