Sinterklaas op weg naar Oostrum (deel 3) 2005 Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, opa's en oma's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Sinterklaas veegt zijn kroontjes pen droog, gaat recht zitten, nodigt Fernandez en Manolito uit om eens even rustig te gaan zitten, strijkt door zijn baard, kucht, fronst zijn wenkbrauwen en Op het moment dat Sinterklaas begint te vertellen 'beste Fernandez en Manolito, nu moeten jullie eens even goed naar me luisteren, ik heb al vaker gezegdkomt de kleine Bravoeros binnen lopen, de hard geworden cement heeft hij van zijn benen gebikkeld, hij loopt alweer pardoes en recht overeind. 'Dag Sinterklaas', zegt Bravoeros, 'wat zit u daar gezellig met Fernandez en Manolito, gaat u net beginnen met het voorlezen van een spannend verhaal, kan ik er dan bij komen zitten, dan kan ik meteen even tot rust komen, ik heb toch wel een paar leuke en spannende dingen meegemaakt'. 'Maar zeker, Bravoeros, kom er bij zitten', zegt Sinterklaas, 'hoe meer Pieten hoe meer plezier. Sinterklaas had al vaker gemerkt dat hij absoluut niet kwaad kon worden op Bravoeros en ook nu dus niet; het is en blijft een prachtig Pietje dat het beste met de wereld voor heeft en dat altijd in is voor een avontuur. Plots komt er een einde aan dit gezellig tafereel. Garincha, de organisatie Piet komt binnen. 'Sinterklaas, wilt u even meekomen, we hebben een probleem, a.s. donderdag 10 november vertrekken we naar Nederland en we moeten zaterdag 12 november aldaar arriveren, de magazijnen zijn nog niet nagekeken, de stickers nog niet geschreven, laat staan dat ze op de cadeaus geplakt zijn, de Pieten hebben maar een zorg en dat is het feest voor Pedro voorbereiden, zodat we in Nederland en in het bijzonder in Oostrum een onvergetelijke intocht zullen beleven. Zij zijn nu van plan om drie kamelen en twee olifanten mee te nemen, ze willen het grote Pieten orkest van Andreos Rieuzos vragen om te spelen, de koningin vragen, de minister president vragen, de gouden koets huren, K3 vragen om op te treden, Boris uit Venlo vragen, een ijsco kraampje meenemen, een schaatsbaan aanleggen, een'Sinterklaas, u moet dit een halt toeroepen, anders gaat er nog meer mis en er is al zo veel mis gegaan, naar mij luisteren ze niet meer'. Als de kinderen in Oostrum dit a.s. donderdag lezen, dan moeten we al uitgebreid op de boot zitten, sterker nog dan moeten we al een heel eind op zee zijn. 'Sinterklaas, ik heb er echt een hard hoofd in'. 'Garincha, maak je geen zorgen', zei Sinterklaas, ik kom nu meteen mee naar buiten, we lopen naar de haven en ik zal zorgen dat alles op rolletjes gaat lopen, dat iedereen weet wat hij moet doen, dat alle zaken, die nog moeten gebeuren, ook meteen opgepakt worden, kortom dat we op tijd en helemaal klaar zijn voor de bootreis en dat er vanaf nu niets meer mis gaat. 'Hoe gaat u dat doen?, Sinterklaas' vroeg Garincha enigszins vertwijfeld en tegelijkertijd verbaasd. Sinterklaas liep naar zijn slaapkamer, maakte de kastdeur open en pakte zijn gouden toverstaf. Hiermee ga ik dit doen, Garincha, met mijn gouden toverstaf ga ik iedereen en alles weer in het gareel krijgen, let maar eens op, nu moet het echt afgelopen zijn met al die dingen die mis lopen. Zelfverzekerd en een beetje in zichzelf lachend, liep Sinterklaas met gezwinde pas naar de haven, in zijn rechter hand de gouden toverstaf, die in het licht van de maan fonkelde als een diamant, hij zou dit wel eens gaan oplossen. Garincha liep nog steeds vertwijfeld achter Sinterklaas aan en mompelde 'als dit maar goed gaat'. Jongens en meisjes, ik hou jullie op de hoogte, tot volgende week, met een zonnige en Spaanse groet, Alfonso, de briefschrijfpiet

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 22