VOOR DE BESTE THUISZORG Amnesty komt op voor vluchtelingen Wij' gaan voor... thuiszorg in we al jaren en voor onder meer Amnesty Peel Maas Amnesty Peel Maas roept minister Verdonk op mensenrechtenschendingen serieus te nemen en vluchtelingen menswaardig te behandelen. Ook u kunt uw stem laten gelden door de petitie te ondertekenen. Als mensenrechtenorganisatie beschouwt Amnesty International de bescherming van vluchtelingen als een mensenrechtenkwestie. Grenzen mogen nooit gesloten worden voor vluchtelingen die vervolging vrezen. Alle staten moeten bereid zijn bij te dragen aan de bescherming en opvang van vluchtelingen, uit welk land dan ook. Ook Amnesty Peel Maas probeert te voorkomen dat mensen naar een land worden gestuurd, waar zij een reëel gevaar lopen slachtoffer te worden van marteling, 'verdwijning', buitengerechtelijke executie of de doodstraf. Op zondag 13 november verzamelt Amnesty Peel Maas daarom handtekeningen bij de ingang van de Albert Heijn, tussen 10.00 en 16.00 uur. In de petitie roept Amnesty de minister op om de kwaliteit van de interviews in de asielprocedure te verbeteren; medisch onderzoek te doen naar martelingen, schendingen van mensenrechten serieus te nemen en te luisteren naar mensenrechtenorganisaties. Amnesty Peel Maas nodigt iedereen uit de petitie te komen tekenen. Amnesty Peel Maas is een onderafdeling van Amnesty International. Amnesty Peel Maas is actief in de gemeenten Bergen. Horst. Sint Anthonis. Meerlo-Wanssum en Venray en werkt daarbij nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Peel Maas mensenrechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners in de regio. Daarnaast zet de groep zich actiefin voor gewetensgevangenen en het behoud van mensenrechten overal ter wereld. Actief in Bergen, Horst. Sint Anthonis, Meerlo-Wanssum en Venray W |0 HtT E-EW flUFFEi

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 10