DORPSOMGEVINGS PROGRAMMA OOSTRUM (1) internet: www.dorpenvenrav.nl Onderstaande treft u de tweede publicatie aan over het Dorpsomgevingsprogramma van de dorpsraad Oostrum. Dit DOP is op 11 oktober 2005 door de dorpsraad vastgesteld en overhandigd aan de gemeente Venray. Het Dop bevat een aantal beleidsterreinen/thema's welke zijn onderverdeeld in een algemeen gedeelte, de visie en de daaruit voortvloeiende projecten. In de komende weken zullen wij deze beleidsterreinen/thema's, zoals die achtereenvolgens in het DOP zijn opgenomen, de revue laten passeren. Tevens vermelden wij hierbij enkele resultaten uit de enquête die hierop betrekking hebben. Raadpleeg ook onze website:www.dorpenvenrav.nl (oostrum) of www.aostrum.nl (dorpsraad) Beleidsterreinen/thema's Wonen en werken Werken Algemeen Wat de werkgelegenheid betreft is Oostrum omringd door bedrijven die werkgelegenheid bieden. Bedrijventerreinen als de Witte Vennen, de Hulst en de bedrijventerreinen in Venray bieden een keur aan mogelijkheden. De noodzaak om werkgelegenheid in de directe omgeving te creëren ligt niet voor de hand, gezien de ligging van Oostrum ten opzichte van Venray. Werkgelegenheid en de mogelijkheden van mobiliteit, trein, bus auto, geven weinig beperkingen met betrekking tot werkgelegenheid in de verdere regio. Visie Het werkgelegenheidsbeleid is geen taak en verantwoordelijkheid van de dorpsgemeenschap, zij kan deze trouwens op geen enkele manier beïnvloeden. Vestiging van bedrijven wordt vooral ingegeven door de aanwezigheid van kwalitatief, kwantitatief en uit economisch oogpunt concurrerende locaties. De verantwoordelijkheid hiervoor vindt zijn basis bij respectievelijk de gemeentelijke-, provinciale- en landelijke overheid. De verantwoordelijkheid ligt bij de gemeente om de aanwezige werkgelegenheid uit te bouwen en te behouden al dan niet in regionale samenwerkingsverbanden. Projecten - Het stimuleren en faciliteren door de gemeente van de aanwezige bedrijven met betrekking tot handhaven en uitbreiden van de werkgelegenheid. - Daar waar mogelijk voorwaarden scheppen voor vestiging van bedrijven en instellingen die werkgelegenheid genereren. - Werkgelegenheid realiseren met een grote diversiteit, in zowel de aard van het werk als in het gevraagde opleidingsniveau. - Ontwikkelen van bedrijventerrein "de Blakt" waarop alleen bedrijven gevestigd kunnen worden die uit milieu oogpunt geen overlast brengen. Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478)511513 PUBLICATIE *Jo STRUM

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 7