8. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverlea Er is informatie gegeven over het belichtingsplan en het groenvoorzieningplan. Dit laatste is doorgespeeld naar commissie stedelijk beheer. DOP Het DOP wordt door de Dorpsraad formeel vastgesteld. Er wordt een planning gemaakt voor de projecten. Streven is om dit in de volgende vergadering te behandelen. Rapportage overige activiteiten Op 29 september is een bijeenkomst geweest van de contactgroep woningbouw kerkdorpen. Dit is een vertegenwoordiging van een aantal dorpen waarin de woningbouw in de kerkdorpen gevolgd wordt. Van Kern met Pit hebben we bericht ontvangen dat het plan om de kerk te verlichten is afgewezen. Reden is dat de zelfwerkzaamheid te gering is. Synthese wordt benaderd om andere subsidiemogelijkheden te onderzoeken. 9. Commissie Stedelijk Beheer Voortgang inrichting dorpsplein De commissie heeft in overleg met het Dagelijks Bestuur besloten om het idee van de O verder uit te laten werken door Erik van Maarschalkerwaard. 10. Commissie Maatschappelijke Diensten Ontwikkeling Watermolen De Stichting Gemeenschapshuis en de KBO hebben mogelijke interesse getoond om het gebouw te exploiteren. De Dorpsraad is in gesprek met beide partijen. Rapportage overige activiteiten De commissie is op zoek naar een alternatief voor de Oostrum Wegwijzer. Deze werd voorheen persoonlijk aan nieuwe inwoners overhandigd. Vanuit de publieke tribune wordt voorgesteld om 2 maal per jaar het Oostrums Weekblad huis aan huis te verspreiden met een begeleidend schrijven voor nieuwe inwoners. De commissie zal dit idee uitwerken. Nieuwe inwoners kunnen worden gemeld bij mevrouw Linskens. Zij zorgt ervoor dat nieuwe inwoners het Oostrums Weekblad een bepaalde periode gratis ontvangen. Om de gegevens van verenigingen en stichtingen op de website actueel te houden, zal een oproep worden geplaatst op de website en in het Oostrums Weekblad met het verzoek om eventuele wijzigingen door te geven. Daarnaast wordt het idee geopperd om 1 of 2 maal per jaar een mail te versturen naar alle verenigingen/stichtingen met het verzoek hun gegevens te controleren. Er zijn klachten over vernielingen en overlast op het speelterrein in de Van Broekhuizenstraat. De Commissie Stedelijk Beheer zal onderzoeken of het mogelijk is een hek te plaatsen. De Dorpsraad doet tevens een beroep op de verantwoordelijkheid van de burger zelf. Het idee leeft om het speelterrein bij de Watermolen van een afrastering te voorzien. Dit moet in een breder kader worden geplaatst omdat het terrein rondom de Watermolen een prominente plaats heeft in het DOP. Evaluatie kermis: de bezoekersaantallen en de opbrengsten zijn gelijk aan vorig jaar. Er is overlast geweest van jeugd uit het Brukske. Ook lag er veel glas op het kermisterrein. Hierover is contact geweest met de café-eigenaren. Volgend jaar worden zij enkele weken voor de kermis benaderd om te trachten dit probleem te voorkomen. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat een aggregaat ingezet is om stroom te leveren aan de kermisexploitanten. De regioraad van de TBS-kliniek heeft een bijeenkomst gehad. De heer Frederix heeft een informatiepakket gekregen. Belangstellenden kunnen dit inzien bij de secretaris

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 4