Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 11 oktober 2005 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De vööFzittsr öp»f|t de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan Burgemeester Waals en de heren Verstegen en Barents van de Gemeente Venray. 2. Vaststelling van de agenda Agendapunt 5 en 6 worden als eerste behandeld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Vanaf 1 oktober ontvangen we geen besluitenlijst meer van B&W. Ze zijn te raadplegen op de website van de gemeente Venray. De programmabegroting 2006 van de gemeente Venray ligt ter inzage bij de secretaris. Kleine Kernen Krant Limburg is ontvangen. Hierin staat een artikel over de totstandkoming van het DOP in Oostrum. Uitnodiging ontvangen van Vereniging Kleine Kernen Limburg voor een conferentie op 19 oktober en aansluitend de ledenvergadering. De werkzaamheden in het kader van project Oostrum Oost zijn begonnen In de week van 5 december moet de grond bouwrijp gemaakt zijn. Uitnodiging voor officiële opening van het dorpshuis te Veulen op vrijdag 28 oktober. Van Buurtvereniging Langs de Lijn hebben we een kopie ontvangen van een brief van het CDA gericht aan de wethouder betreffende de komst van discotheek Zenith. De Burgemeester licht toe dat de eigenaar moet zorgen voor een adequaat veiligheidsplan. Pas daarna zal de gemeente een vergunning verlenen. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 6 september 2005 Er zijn geen opmerkingen. 5. Informatie gebiedsgericht werken door dhr. H. Verstegen en dhr. M. Barents De heer Vestegen geeft een toelichting op gebiedsgericht werken. De heer Verstegen is aanspreekpunt voor zowel de Oostrumse gemeenschap als voor de medewerkers van de gemeente Venray als het gaat om Oostrum. De heer Barents is verantwoordelijk voor de interne organisatie rondom gebiedsgericht werken bij de gemeente. De Gemeente werkt nu aan een plan van aanpak dat half november gereed moet zijn. Hierna kan in overleg met de Dorpsraad bepaald welke projecten als eerste opgepakt worden. 6. Presentatie Dorpsomgevingsprogramma (DOP) aan gemeente Venray De voorzitter licht toe waarom en hoe het DOP in Oostrum tot stand is gekomen. Vervolgens overhandigt de voorzitter namens de Dorpsraad en de gemeenschap van Oostrum het DOP aan Burgemeester Waals. De Burgemeester bedankt de Dorpsraad en onderschrijft het belang van het DOP. Op korte termijn zal het DOP daadwerkelijk tot uitvoer gebracht moeten worden. 7. Ontwikkeling Wandelpaden Oostrum Door de gemeente Venray is subsidie toegezegd. Ook de provincie heeft geld beschikbaar gesteld. Het wachten is nu op een subsidie van Ceres-gelden. Hierover wordt 22 november een besluit genomen. Op 24 oktober vindt een vervolgoverleg plaats over de inrichting van de wandelpaden.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 3