Griendtsveen 2 - Aostrum 6 1-2. SVO-NIEUWS Bestuur S.V.O. Voor van der Velpen was het hierna een koud kunstje om het leer in het lege doel te deponeren: 2-0 en de wedstrijd was beslist. Het verzet van de gasten was nu immers echt gebroken en Oostrum vond het met een marge van twee op het scorebord ook wel best. Toch zou de thuisploeg in blessuretijd nog een keer doel treffen. Een vrije trap op de rand van de zestien werd door Rik Schlepers snel naar de vogelvrij staande Roy Willems gespeeld. De spits had vervolgens alle tijd om de bal rustig in de uiterste hoek te plaatsen: 3-0. Al met al had Oostrum een redelijk gemakkelijk middagje tegen een tegenstander die voor deze wedstrijd de meeste goals in deze zesde klasse E had gemaakt. Dat Hegelsom deze middag zelden gevaarlijk wist te worden is dan ook een compliment waard voor de verdediging die de laatste wedstrijden toch al weinig kansen toestaat. Volgende week moet Oostrum op bezoek bij Sambeek dat op de tiende plaats bivakkeert. Op deze mooie zonnige zondagochtend reden wij op een weg vol hobbels door de moerassen naar Griendtsveen, alwaar het beloftenteam van de Aostrumsche SVO aan moest treden tegen het altijd lastige 2de elftal van de plaatselijke SV. Na een gedegen voorbereiding en 2 goederentreinen kon dit 6-punten duel aanvangen. Nadat door de spielfuhrer de tos werd gewonnen was er bij de Griendtsveense al een kleine knak hoorbaar. Daarintegen begon de wedstrijd bedroevend voor de Aostrumsche SV. Ze wisten zich geen raad met het 4-4-2 spel van de thuisploeg. Dit resulteerde dan ook in een 1-0 voorsprong voor de Griendtsveense. In de 23 ste minuut scoorde "den klaene kale" voor de thuisploeg. Door de laagstaande zon kregen de gastheren nog enkele dotten van kansen, maar dit resulteerde niet in een grotere uitloop van de score. De rust kwam dan ook precies op tijd, net als de dubbeldek Intercity richting Eindhoven. Na een lekker kopje thee, overigens geserveerd in "echte" glazen, begonnen de jongen honden van Aostrum 6 inclusief een veertiger van drie dagen vol goede moed aan de 2 de helft. Door een extra mannetje op het middenveld kreeg Aostrum 6 het overwicht op het middenveld. Hulde aan de technische staf voor deze tactische omzetting. Dit resulteerde echter niet in kansen voor zowel de gasten als de thuisploeg. Echter na 3 goederentreinen waarvan de langste wel 36 wagons telde opgemerkt door onze enige veertiger sloeg het noodlot toe. Deze zelfde drie dagen oude veertiger, en daarmee de nestor van Aostrum 6, speelde de bal precies opmaat op de altijd lastig te bespelen Ruud Hendrix, die de bal vervolgens met een bekeken schuiver in de verre hoek plaatste. Dit alles gebeurde 'n de 80'" minuut van de match. 1-1 De plaatselijke SV wist zich geen raad met dit tegen doelpunt en gooide alles op de aanval. De gefrustreerde thuisploeg trachtte van deze partij in de onderste regionen van het amateurvoetbal een schoppartij te maken. Maar ut 6 st" en de goed fluitende fluitsman hielden het hoofd koel. Na een grove overtreding op de watervlucge "Paultje Plek", werd de toegekende vrije trap door de Aostrumsche spielfuhrer breed gelegd op de mee opgekomen "Koning Pinteman" Thijs Emonts, die graag eens een doelpoging wilde wagen. Hij schoot de bal dan ook, in de 88e minuut, snoeihard en onhoudbaar in de spreekwoordelijke blauw/witte netten. 1-2... Met nog 2 minuten op de klok en daarbij de blessuretijd optellende, speelde Aostrum 6 de match professioneel uit. De 7 punten uit 3 wedstrijden konden gevierd worden in het plaatselijke AMC. Volgende week wacht de beladen 6-punten wedstrijd tegen 't Knolleke 4. Al met al heeft deze overwinning ons Bloed, Zweet en Treinen gekost. Tot volgende week, Broeder Newin. Denk aan de ledenvergadering van a.s. maandag 7 november. Wij willen de spelers van het B-team bedanken voor het rondbrengen van de uitnodigingen, dit is altijd een heel karwei en ook hier geldt dan: "veel handen maken licht werk".

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 19