Dit is een persbericht van de GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg Ondersteuningsgroep Ven ray, 12 september 2005 Ondersteuningsgroep voor familieleden van mensen met borderline De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ-groep Noord- en Midden Limburg start 3 november met een ondersteuningsgroep voor familieleden van mensen met een borderline stoornis. De bijeenkomsten zullen plaatsvinden op de donderdagavonden bij het Dagactiviteitencentrum in Venlo. Het omgaan met iemand met een borderline stoornis is niet altijd even makkelijk. Redenen hiervoor kunnen zijn dat een borderliner sterk impulsief handelt en last heeft van stemmingswisselingen. Ook agressie en zelfbeschadiging kunnen familieleden en partners zwaar belasten, onder meer omdat het moeilijk is om het contact te begrenzen. De ondersteuningsgroep is bedoeld voor familieleden en partners van mensen met een borderline stoornis. In de groep krijgt u handreikingen voor het omgaan met uw familielid met borderline en met de gevolgen van de borderline stoornis in uw dagelijks leven. In elke bijeenkomst staat een thema centraal, bijvoorbeeld 'herkennen van een crisis en uitlokkende factoren', 'grenzen stellen en vasthouden', 'anders communiceren'. Praktische informatie Voorafgaand aan de groep vindt een oriënterend gesprek plaats, waarin we samen met u kijken of de groep iets voor u is. De ondersteuningsgroep start 3 november aanstaande bij het Dagactiviteitencentrum Venlo en bestaat uit 8 bijeenkomsten. Wij vragen een bijdrage van 25,00 voor het cursusmateriaal (boek en werkmap). Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met de afdeling Preventie en Informatie, GGZ-groep Noord- en Midden-Limburg, tel. 0478 - 531 460 Noord- e n Midden® Limburg

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 15