KBO - OOSTRUM KATHOLIEKE BOND VOOR OUDEREN Zaterdag 10 september a.s.: En dat wilt u toch niet missen? Secretaris; A. Under s. Geeststraat 8,680? AR, Oostrum. Tel. 0478 - 5103 85 Nieuwe "Beatrix" collectanten gezocht Ziekte van Parkinson centraal bij collecte Prinses Beatrix Fonds De ziekte van Parkinson zal de komende jaren zodanig stijgen, dat het Prinses Beatrix Fonds hierin extra wil investeren. Daarom staat de bestrijding van deze ziekte centraal bij de collecte die van 11 t/m 17 september 2005 wordt gehouden. Het aantal Parkinson patiënten neemt volgens RIVM-deskundigen toe van bijna 50.000 naar ongeveer 75.000 in 2025. Met het ouder worden van de bevolking begint ook Parkinson een soort volksziekte te worden. De gevolgen van deze ziekte zijn zwaar, niet alleen voor de patient maar ook voor de familie. Wetenschappelijk onderzoek heeft de laatste jaren goede vooruitgang geboekt. Er zijn veel medicijnen die de symptomen van Parkinson tegengaan. Maar de ziekte is nog steeds niet te genezen. Daarom wil het Prinses Beatrix Fonds het wetenschappelijk onderzoek naar Parkinson een enorme stimulans geven door extra investering in twee wetenschappelijke programma's. Daartoe is de Prinses Beatrix Fonds Onderzoeksprijs voor Parkinson en voor spierziekten ingesteld bij het 50-jarig bestaan in 2006. Het Prinses Beatrix Fonds roept wetenschappers op tot een extra krachtsinspanning om een "doorbraak" te forceren. Het roept ook vrijwilligers op deze uitdaging mogelijk te maken. Daarom is er een landelijke actie van start gegaan waarbij 10.000 nieuwe "Beatrix" collectanten worden gezocht zodat het totaal bij het 50-jarig bestaan op 50.000 komt. Tussen 11 en 17 september zullen collectanten van het Prinses Beatrix Fonds aanbellen voor een gift in de collectebus. Daarmee kan het lopende wetenschappelijk onderzoek naar Parkinson, spierziekten, MS en de andere ziektebeelden waarvoor het Prinses Beatrix Fonds staat, worden gesteund. Ook financiert het Prinses Beatrix Fonds vijf landelijke patiëntenbelangenverenigingen die voorlichting geven over spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Wie de collectant mist, kan ook een bijdrage overmaken op Giro 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds te Den Haag. Het Prinses Beatrix Fonds vraagt nieuwe collectanten zich aan te melden bij de contactpersoon dhr. A. Linders te Oostrum, tel. 510385. Het Prinses Beatrix Fonds dankt iedereen van harte die een financiële bijdrage geeft of een avond beschikbaar stelt om te collecteren. Bioemenactie van de Aostrumse Zang kom peneej. Het is reeds een traditie en dat willen wij wel zo houden. Op zaterdag voor de Aostrumse kermis is de jaarlijkse rondgang. Een bloemetje van de Aostrumse Zangkompeneej brengt het zonnetje in huis.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 15