Rapportage overige activiteiten De heer Arts heeft aangegeven de taak van waarnemend voorzitter op zich te willen nemen. De vergadering stemt hier unaniem mee in en benoemt de heer Arts als waarnemend voorzitter. 7. Commissie Stedelijk Beheer Inrichting dorpsplein De heer Cornelissen en de heer Frederix hebben een gesprek gehad met mevr. Riecheiman van de Gemeente over de mogelijke plaatsing van een kunstwerk op het Dorpsplein. Wanneer de technische criteria bekend zijn, worden deze door de stedenbouwkundige van de Gemeente getoetst. De criteria die door de commissie zijn opgesteld, zullen eerst in een interne vergadering van de Dorpsraad besproken worden. Rapportage overige activiteiten Er is een offerte voor nieuwe kerstverlichting ontvangen. De offerte zal in de interne vergadering besproken worden. De afsluiting van het Oostrums Veld is verwijderd. De voorzitter neemt hierover contact op met de Gemeente. 8. Commissie Maatschappelijke Diensten Rapportage overige activiteiten Iduna heeft een gesprek gehad met de Gemeente inzake het onderhoud van de Watermolen. De Gemeente neemt een aantal onderhoudsmaatregelen op zich. Daarnaast zal Iduna een beleidsplan opstellen met de te organiseren activiteiten. In het geval Iduna bij het organiseren van deze activiteiten een bijdrage uit het leefbaarheidsbudget wil aanvragen kunnen zij via de reguliere weg een aanvraag indienen bij de Dorpsraad. Dit wordt teruggekoppeld naar Iduna. De commissie komt met een voorstel inzake de Oostrum Wegwijzer. Op 10 mei zijn 2 Oostrumse verenigingen/stichtingen gekoppeld aan de website van dorpen Venray. 9. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Pilot gebiedsgericht werken In eerste instantie was er vanuit drie dorpen belangstelling. Oirlo en Castenray hebben zich terug getrokken. Oostrum zal derhalve gaan deelnemen aan deze pilot. Er is een brief ontvangen van de KBO in hoeverre de belangen van de senioren voldoende behartigd worden in het gebiedsgericht werken. Gelet op de samenstelling van de Dorpsraad, spreekt de voorzitter het vertrouwen uit dat deze belangen voldoende behartigd worden. Ontwikkeling woningbouw Oostrum Er zijn enkele bezwaren ingediend tegen het plan. Op basis van de huidige stand van zaken, start de uitgifte en verkoop van kavels voor de zomervakantie. In september wordt de grond bouwrijp gemaakt, waarna in oktober in principe gestart kan worden met de bouw. 10. Rondvraag Met Koninginnedag en met de Communie heeft de vlag uitgehangen. Ook met de Mariaprocessie op 22 mei zal de vlag uitgehangen worden. In het kader van het 50-jarig bestaan van de OOZO, organiseert zij op 1 en 2 april 2006 een lentebeurs. Opgemerkt wordt dat de bloembakken slecht onderhouden zijn en dat het gras in Oostrum slecht gemaaid wordt. De heer Vermeulen bedankt de Dorpsraad voor de attentie bij zijn onderscheiding. 11. Sluiting De voorzitter sluit om 21.20 uur de vergadering. Vera Janssen, notulist

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 4