Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 10 mei 2005 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een bijzonder welkom aan de heer Vermeulen, op 29 april gedecoreerd als lid in de Orde van Oranje Nassau. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen We hebben een uitnodiging ontvangen van de Vereniging Kleine Kernen Limburg voor de dorpendag op 28 mei in Meijel. Belangstellenden kunnen zich via de secretaris inschrijven. Er is een brief ontvangen van het kerkbestuur met het verzoek om de restauratie van de altaarretabelen uit te stellen. Ze hebben de opdracht verstrekt, maar de restaurateur kan dit niet realiseren voor 1 juli. De Dorpsraad stemt in met uitstel van maximaal 1 jaar. Studenten van de Hogeschool Arnhem hebben de Dorpsraad gevraagd of zij in het verleden een enquête heeft gehouden onder de bewoners van Oostrum inzake de TBS- kliniek. De secretaris zal de studenten berichten dat er geen enquête is gehouden. We hebben een brochure ontvangen van HG Real Estate Services, waarin dit bedrijf zichzelf voorstelt. Het bedrijf is gevestigd op Stationsweg 201. De Gemeente Venray heeft aangegeven dat de milieuwachter ook het centrum van Oostrum meeneemt in de handhaving van het hondenbeleid. Ze vragen tevens om op andere wijze de bewoners hierover in te lichten. In het Oostrums Weekblad zal een bericht geplaatst worden. Aan de Kamer van Koophandel is de wijziging van het secretariaat doorgegeven. De Dorpsraad heeft een brief gestuurd naar de Gemeente Venray met daarin drie voorstellen voor de locatiekeuze van een nieuwe sporthal. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 12 april 2005 p. 1punt 3: Er is een gesprek geweest met de gemeente over de kosten van het DOP. De inschatting is dat de daadwerkelijke kosten vergoed zullen worden. p.2, punt 9: het betreft de leilindes bij het dorpsplein en het plein bij het bolwerk. 5. Voortgangsrapportage Dorpsomgevingsprogramma (DOP) en enquête De enquête is in concept gereed en wordt door de leden van de Dorpsraad als proef ingevuld. De voorzitter maakt een voorstel voor het ronddelen en ophalen van de enquêtes in Oostrum. Het streven is om de enquêtes voor 1 juni opgehaald te hebben. Er heeft nog geen themabijeenkomst plaatsgevonden met groep 7 en 8 van de basisschool. Dit wordt nog met mevrouw Heesbeen afgestemd. 6. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleg d.d. 04 april 2005 Er is informatie gegeven over de plaatsing van ondergrondse glascontainers. De Ontwerpherziening POL met contourenbeleid is toegelicht door de heer Huisman van de Provincie Limburg. De voortgang van de DOP's is besproken. Alle dorpen zijn tegen afschaffing van het autochtoniteitsbeginsel. Dit is door de Gemeente opgevolgd: zij handhaaft derhalve het autochtoniteitsbeginsel.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 3