Oostrum pakt periode in Holthees Programma 18-05 SVO Oostrum afd. Korfbal Oostrum wist dat het zich bij een overwinning op het stugge Holthees zou verzekeren van de winst in de tweede periode. Na een matige maar wel zeer spannende wedstrijd lukte dat ook want Oostrum ging met een 1-2 zege aan de haal. De gasten startten aanvallend wat al in de eerste minuten tot een paar mogelijkheden leidde. Oostrum hield de thuisploeg in de beginfase goed onder druk en Holthees was genoodzaakt om een handvol corners weg te geven. Uit een van die corners viel dan ook de openingstreffer. Frank Frederix slingerde de bal voor het doel waar die voor de voeten van Roy Willems viel die meteen uithaalde: 0-1. Oostrum voetbalde hierna goed verder maar te vaak was de beslissende pass niet nauwkeurig genoeg, waardoor de ploeg maar weinig uitgespeelde kansen wist te creëren. Ook Holthees was niet bij machte om gevaarlijk te worden en de wedstrijd boeide vooral door de geleverde strijd van beide kanten. Toch wist Oostrum de voorsprong nog voor het rustsignaal uit te breiden. Na langdurig balbezit van Oostrum werd Roy Willems in het strafschopgebied aangespeeld. Hij kapte zijn tegenstander uit en schoof de bal met links in de verre hoek: 0-2. De tweede helft kende aanvankelijk hetzelfde spelbeeld als het eerste bedrijf. Oostrum koesterde het balbezit terwijl Holthees vooral via snelle tegenstoten en dode spelmomenten gevaarlijk probeerde te worden. In het eerste kwartier na de rust kreeg Oostrum zelfs een paar aardige mogelijkheden om de wedstrijd definitief te beslissen. Doordat deze echter niet benut werden kon de thuisploeg blijven geloven in een beter resultaat. Langzaamaan raakte Oostrum het initiatief kwijt en kwam Holthees steeds vaker op Oostrumse helft in balbezit, vooralsnog zonder echt gevaarlijk te worden. Holthees bracht de spanning echter weer helemaal terug door in de 70s,e minuut de aansluitingstreffer te produceren. Enver Bektas gaf de bal strak voor op Jelle van Tilburg die in de lange hoek binnenknikte: 1-2. Hierna pinden de gastheren Oostrum op de eigen helft vast en de roodwitten kwamen nog maar af en toe onder de druk uit. Ondanks het veldoverwicht wist de thuisploeg geen echt doelrijpe kansen te scheppen en bleef de 1-2 stand tot het laatste fluitsignaal op het bord staan. Zodoende mocht aanvoerder Bas Kessels na de wedstrijd de bloemen in ontvangst nemen voor het winnen van de tweede periode. Ook voor Frits Dupont was er na afloop een boeketje want hij stopt na drie jaar als grensrechter van het eerste elftal. In de nacompetitie moet Oostrum het de komende weken opnemen tegen Wanssum en TOP'27, twee tegenstanders waar Oostrum in de reguliere competitie zware dobbers aan had. Gemakkelijk zal het dus zeker niet worden maar met de steun van ons trouwe publiek, dat afgelopen zondag ook weer regen en wind trotseerde, moet de klus te klaren zijn. Seniorenl; HBSV-Oostrum 16-04 Anne,Dessie2,Abby Midweekdames; Erica-Oostrum 7-8 Petra2,Nicole,Yvonne2,Sanne,Kim,Marcia Welpen; Afgelast Aspiranten; Oostrum-DIOSA 1-1 Seniorenl; Vitesse-Oostrum 9-3 Midweekdames; Oostrum-EMOS aanvang 20.00 Uitslagen;

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 9