Themaconcert Sub Matris Tutela 3 juli Op 3 juli zal het dorpsplein omgetoverd worden in Franse sferen, met muziek, kunst en vermaak. Houd deze datum dus vrij! 7. Financieel jaarverslag 2004 Oostrums Weekblad Mevrouw Linskens licht het financieel jaarverslag toe. Ten opzichte van 2003 zijn de advertentie-inkomsten gestegen. De opbrengsten vanuit de verenigingen zijn lager dan in 2003; dit als gevolg van een verlaging van de tarieven in 2004. Het aantal abonnementen is ongeveer gelijk gebleven (552). Het jaar is afgesloten met een positief resultaat. Een eventuele aanpassing van de tarifering wordt als agendapunt voor de volgende vergadering opgenomen. Mevrouw Linskens en de heer Smedts zullen de behoefte inventariseren voor extra benodigdheden voor het maken van het Oostrums Weekblad. Op 15 februari hebben de heer Frederix en mevrouw Janssen de kascontrole uitgevoerd voor de Dorpsraad en het Oostrums Weekblad. Alles is akkoord bevonden. De voorzitter bedankt beiden voor de controle. Mevrouw Janssen en de heer Corneiissen vormen de kascontrolecommissie voor volgend jaar. De voorzitter bedankt mevrouw van de Boogaard, mevrouw Linskens en de heer Smets voor hun werkzaamheden voor de Dorpsraad en het Oostrums Weekblad. 8. Voortgangsrapportage Dorpsomgevingsprogramma (DOP) Er zijn bijeenkomsten gepland met verschillende doelgroepen. Het doel van deze gesprekken is de visie van de diverse doelgroepen over de toekomst te achterhalen. De heren Sluiters en Jenniskens zullen als gespreksleiders optreden tijdens de bijeenkomsten. Het overleg met de onderwijsinstellingen is verschoven naar 23 maart. Voor de jongeren 12 jaar is nog geen datum gepland. Deze bijeenkomst wordt in overleg met mevrouw Heesbeen op school gehouden. De leden van de Dorpsraad worden, indien mogelijk, geacht aanwezig te zijn tijdens deze bijeenkomsten. 9. Opheffing 'actiecomité TBS' Nu de politiek het definitieve besluit heeft genomen dat resocialisatiewoningen niet in Oostrum gerealiseerd zullen worden, is het doel van het actiecomité gerealiseerd. Het comité kan dan ook formeel opgeheven worden. De voorzitter bedankt de leden voor hun inzet. De heer van Soest blikt terug op de activiteiten van het actiecomité, sinds haar oprichting in 2001. Hij bedankt de Dorpsraad, de vertegenwoordigers van de politieke partijen en alle inwoners van Oostrum die hun medewerking hebben verleend. De Dorpsraad zal de ontwikkelingen rondom de TBS-kliniek blijven volgen. 10. Ontwikkeling Wandelpaden Oostrum In het dorpsradenoverleg is naar voren gekomen dat er op recreatief gebied verbeteringen wenselijk zijn. Het initiatief is ontstaan om wandelroutes aan te leggen rondom Venray. De gemeente en de provincie hebben hiervoor financiële middelen beschikbaar gesteld. Vanuit het dorp wordt een eigen bijdrage in de vorm van werkzaamheden verwacht. In en rondom Oostrum is het de bedoeling dat er wandelpaden komen. Hiervoor zal een groep mensen samengesteld worden. De heer Linskens, de heer van Soest en mevrouw van de Boogaard nemen deel. Daarnaast heeft mevrouw Verberkt aangegeven graag deel te willen nemen. Op de vraag of de commissie zonodig externen kan inschakelen wordt positief door de Dorpsraad besloten.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 7