Afscheid kraamzorgverpleegkundige Oda Cremers. Synthese Venray is in november 2004 Synthese verhuisd naar Leunseweg 51 Venray. De medewerkers voelen zich er inmiddels op hun gemak en verlenen vanuit dit nieuwe kantoor de maatschappelijke diensten waar inwoners behoefte aan hebben. Daarom wordt het hoog tijd u in de gelegenheid te stellen om een kijkje te komen nemen en kennis te maken met de dienstverlening van Synthese. Op vrijdag 1 april 2005 zullen medewerkers u tussen 16.00 en 19.00 uur graag door het gebouw rondleiden en informeren over de diensten van Synthese. Wij nodigen u daartoe van harte uit. Bestuur, directie en medewerkers van Synthese Venray. Op 1-4-2005 kunt u tevens kennismaken met beeldende kunst van enkele medewerkers en verwanten. Het werk van Bernadette van Beekum, Kees Moerkerk, Koos Swinkels en Ria Verbruggen verfraait ons kantoor. Per 1 mei gaat kraamzorgverpleegkundige Oda Creemers-Rutten gebruik maken van de OBU. 36 Jaar lang heeft zij klaargestaan voor pasgeborenen en voor kraamvrouwen en hun partner. Vanaf 1968 tot 1970 heeft zij als adjunct-leidster docente gewerkt in Gennep bij het kraamcentrum. Door haar huwelijk moest zij stoppen bij het Groene Kruis (zo ging dat vroeger). Daarna, van 1970 tot 1978, werkte zij als (sub)hoofd op de kraamafdeling in het Venrayse ziekenhuis. Na bijna een jaar thuis werd zij door de toenmalige leidster van het kraamcentrum van het Groene Kruis, zuster Flachs, gevraagd om vervangend werk te komen doen. Dit beviel haar zo goed dat ze tot op heden is blijven werken. De eerste jaren heeft zij nog les gegeven aan de 'verpleegstersschool' in Venray en aan de MDGO-VZ, daar heeft zij ook de eerste stagiaires begeleid. Ook bij de opleiding voor kraamverzorgenden speelde zij een belangrijke rol. Waar de meeste mensen in Venray en omgeving haar echter van kennen is van 'het hielprikje' en de laatste maanden van de neonatale gehoorscreening, een nieuwe methode om het gehoor van de baby al enkele dagen na de geboorte te kunnen testen. Wat zij zelf de mooiste herinneringen vindt? Dat zij tegenwoordig bij gezinnen thuis komt waar zij de kraamvrouw of haar partner vroeger een schone luier om heeft gedaan of waarbij zij bij hun geboorte aanwezig was. Maar ook het samenwerken met kraamverzorgenden en verloskundigen en het vertrouwen datje in zo'n lange tijd opbouwd. Oda: "Pasgeboren baby's blijven een wonder, deze ga ik dan ook het meeste missen, deze en het bezoeken van de gezinnen." Haar vrije tijd gaat ze invullen met allerlei leuke bezigheden, misschien zelfs met vrijwilligerswerk, want stilzitten komt niet in haar woordenboek voor! Oda wil hierbij graag alle mensen waar zij mee heeft samengewerkt danken voor een prettige samenwerking en ondersteuning! Groene Kruis Kraamzorg, onderdeel van Zorggroep Noord-Limburg zal op een passende manier afscheid nemen van Oda maar wil haar vanaf deze plek alvast ontzettend bedanken voor haar tomeloze inzet en haar het allerbeste wensen voor de toekomst! Pluspakket Groene Kruis Noord ümburg

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 4