IGROEP Pluspakket Groene Kruis STRESSHANTERING DOOR MIDDEL VAN ADEM- EN ONTSPANNINGSOEFENINGEN Volgens de Methode Van Dixhoorn Ademen is vanzelfsprekend. Het is één van de automatische functies van ons lichaam. Als de ademhaling gemakkelijk verloopt, voel je je ook goed. Je ademhaling kan je sturen, maar ook vrij laten. De ademhaling reageert vanzelf op allerlei situaties, maar ook op emoties, beweging en de houding van het lichaam. Overmatige stress kan de ademhaling verstoren en dat kan vervelende lichamelijke klachten tot gevolg hebben zoals hyperventilatie of de behoefte voelen constant de ademhaling te controleren. Ook benauwdheid, ademnood, angst en bonzen van het hart, tintelingen in de vingers kunnen klachten zijn ten gevolge van disfunctioneel ademen. Stress kan ook nog andere klachten veroorzaken nek-, rug- en schouderklachten,vermoeidheid en slaapproblemen bijvoorbeeld. Op 18 april a.s. start Groene Kruis Pluspakket zowel 's ochtends als 's avonds in Sevenum opnieuw met de cursus "Stresshantering door middel van adem- en ontspanningsoefeningen" volgens de Methode Van Dixhoorn. Deze methode gaat uit van de filosofie dat ieder mens zijn eigen manier van ademen heeft. Er wordt dan ook niet gezegd hoe en in welk tempo er geademd dient te worden maar er worden voorwaarden gecreëerd om op zoek te gaan naar de voor de cursist meest ontspannen en efficiënte ademhaling. Naast een betere ademhaling, kan een betere houding of beweging ontstaan, evenals spanningsvermindering. Hierdoor kunnen je klachten verminderen. Je hebt dan mogelijkheden ontwikkeld om zelf met spanningsgerelateerde klachten om te gaan. Je ZELFREGULATIE is vergroot. Dat is dan ook meteen het doel van deze cursus. De cursus bestaat uit 8 één of tweewekelijkse bijeenkomsten van 90 minuten gedurende ongeveer 2 maanden en is bedoeld voor mensen met hyperventilatie, aanvalsgewijs of chronisch en mensen die voortdurend hun ademhaling controleren en/of bijsturen, maar ook voor eenieder die stress ervaart en daaraan gekoppeld, klachten heeft. In de cursus zal in elke bijeenkomst vooral aandacht besteed worden aan het praktisch ervaren van verschillende oefeningen.. Voor meer informatie en/of aanmelding voor deze cursus kunt u contact opnemen met de Klantenservice, bereikbaar van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren, tel.077 320 95 95. Voetmassage: balans in je lichaam Voetmassage kan verlichting geven bij diverse klachten. Het helpt mensen te ontspannen en opnieuw hun balans te vinden. Voetmassage is zodoende een hulpmiddel om eventuele blokkades in het lichaam op te lossen. Truus Giesen, een van de docentes vertelt het volgende over voetmassage: "De voetreflexzonemassage werd als genezingsmethode al in 3000 voor Christus gebruikt in China. Wetenschappers brachten deze techniek over naar het westen. Bij voetreflexzonemassage gaat men ervan uit dat het lichaam verschillende plaatsen heeft waarin het hele lichaam wordt gereflecteerd: in het gezicht, de handen, de voeten. In de cursus, die bedoeld is als kennismaking met deze techniek, richten wij ons dus op de voeten. Alle organen, weefsels en lichaamsdelen zijn gereflecteerd op de voet. Door het masseren van reflexpunten maken we de levenskracht weer vrij en stimuleren wij de werking van het corresponderende lichaamdeel. Aan de cursus kunnen overigens geen beroepsmatige vaardigheden ontleend worden." Aan de cursus, die bestaat uit 6 bijeenkomsten, kan eenieder deelnemen. De cursus start op 27 april a.s. in Venray en op 11 mei a.s. in Panningen. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met onze Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 9595. Of kijk op onze internetsite www.qroenekruis.org Koord Limbu rg

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 16