Koop uw PAASPLANTJE aan de deur, u doet er ook ons een groot plezier mee. Bloemenactie vrijdag 25-3-2005,18:00 uur SVO afdeling Korfbal LENTECONCERT 2005 Op zaterdag 2 aprii a.s. organiseert de Aostrumse Zangkompeneej het jaarlijks Lenteconcert. Ook deze keer zal dit concert gehouden worden in D'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. De deelnemende koren zijn: Houts Gemengd Koor St.Cecilia uit Helmond Gemengde Zangvereniging De Maasgalm uit Lomm Gemengde zangvereniging "VIVACE"uit Hout-Blerick. Aostrumse Zangkompeneej uit Oostrum. Onderstaand volgt in het kort de historie van Houts Gemengd Koor "St.Cecilia" uit Helmond. Op 16 mei 1916 ontstond uit een soort toneelgroep een mannenkoor. Jef Wannemakers was de oprichter en tevens eerste dirigent. Bij de oprichting kreeg het koor de naam "RK.Mannenkoor". Werd het koor tijdens de 1ste wereldoorlog opgericht, tijdens de tweede wereldoorlog werden alle activiteiten na zonsondergang verboden. In deze periode raakten alle archiefstukken van voorde tweede wereldoorlog zoek. Op 16 mei 1946 werd uit het eerdere mannenkoor een nieuw koor opgericht n.l. Houts Gemengd Koor "St. Cecilia", met als dirigent Frits van Vlerken. Onder zijn bezielende leiding wist het koor door de jaren heen vele hoogtepunten te bereiken en uiteindelijk kwam het koor ui in de superieurenafdeling. Frits van Vlerken heeft het koor, met een kleine onderbreking bijna 40 jaar onder zijn hoede gehad. In 1959 ontstond onenigheid binnen de vereniging. Het gehele bestuur trad af. Door de inzet van voorzitter Jos Kanters werd het koor echter gered van de ondergang. In 1966 - bij het 60-jarig jubileum - telde het koor 45 leden. Het aantal leden groeide-gestaag en bij het 75-jarig jubileum in 1991 telde het koor 80 leden. In 1992 ontstond er wederom een crisis binnen het koor. Onenigheid over de werkwijze van de dirigent was de oorzaak. Uiteindelijk vertrokken 16 koorleden en zij richtte een eigen koor op. De overige leden bleven het koor trouw. De volgende mijlpaal si volgend jaar, dan wordt het 90-jarig jubileum gevierd. De voorbereidingen zijn reeds in volle gang. Het jubileumconcert zal i.s.m. een harmonie worden uitgevoerd. Het koor telt momenteel 54 leden en repeteert wekelijks onder leiding van H. Pluijm. De begeleiding is in handen van pianist F. Dohmen. Op zaterdag 02 april kunt u luisteren naar dit koor en wel tijdens het Lenteconcert van de Aostrumse Zangkompeneej. En de toegang is gratis.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 9