Dag 2: Die is op woensdag 27 april in café-zaal Back in Time in Oostrum. Deze middag begint om 15.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Op deze middag worden enkele dingen uit de praktijk behandeld. 1. Vissnoer maken: Op de eerste plaats leer je hoe je zelf een vissnoer kunt maken. Vissnoeren zijn natuurlijk kant en klaar in de hengelsportzaak te koop, maar als je de onderdelen, zoals vislijn, dobber, loodjes en haakjes, los koopt ben je meestal goedkoper uit. Bovendien kun je het snoer dan precies maken zoals je zelf wilt. Verder leer je hoe je een snoer het beste aan een hengel kunt vastmaken. 2. Haakje aanzetten: Het tweede onderdeel dat aan bod komt is het vastknopen van een haak aan een vislijn. Omdat dit nogal moeilijk is, gaan we beginnen met een dikke lijn en een grote haak. Kun je de knoop leggen, dan oefenen we met kleine haakjes en dunne lijnen. De lijntjes die je hebt geknoopt en ook het snoer datje hebt gemaakt, gaan we in het vervolg van de cursus gebruiken. Na de cursus mag alles mee naar huis genomen worden. 3. Hengelsportmaterialen: Verder gaan we tijdens middag 2 bekijken welke soorten hengels er zijn en welke materialen je verder allemaal nodig hebt om te vissen. Al deze materialen zijn aanwezig, zodat je ze goed kunt bekijken.Tot slot wordt het huiswerk besproken datje hebt moeten maken. Dag 3: Woensdagavond 18 mei in café-zaal Back in Time in Oostrum. Deze avond begint om 18.30 uur en duurt tot 19.50 uur. Dag 3 wordt de dag van de waarheid. Er is dan een toets over alles wat er op dag 1 en 2 aan bod is gekomen. Scoor je voor dat examen voldoende, dan krijg je het visdiploma ten teken datje een volleerde hengelaar bent. Verder gaan we als afsluiting van deze avond kijken naar de videofilm "vissen mijn sport" die een goede voorbereiding is op dag 4. Dag 4: Deze is op zaterdagmiddag 21 mei bij visvijver "het Wanssums Ven" De deelnemers worden dan om 14.00 uur met hun ouders en eventueel broertjes of zusjes verwacht bij de jeugdvijver aan het Wanssums Ven. Hier gaan we alles wat we geleerd hebben in de praktijk brengen. Misschien dat de ouders daar ook nog wel wat van kunnen leren. Tot slot worden daar de diploma's uitgereikt, vandaar dat we je vader en moeder er erg graag bij hebben. Dag 5: Op woensdag 7 september om 14.00 uur komen alle cursisten nog een keer bij elkaar bij onze jeugdvijver. We gaan daar met z'n allen nog eens vissen en als het nodig is worden er nog een aantal dingen herhaald. We kunnen dan ook zien of de deelnemers in de vakantie al goed geoefend hebt in het maken van lijnen en het aanzetten van haakjes en natuurlijk in het vangen van vis. De middag duurt tot ongeveer 16.00 uur. Zoals je ziet, is het een heel programma. Ben je lid van het Alvertje en zitje minimaal in groep 6, dan kun je je aanmelden voor deze cursus. Dit kan ook vanaf onze website: www.hsvhetalvertje .nl. Klik dan door naar jeugdzaken en vervolgens naar jeugdcursus. Op deze pagina vind je het programma van de cursus en een e-mail formulier waarmee je je kunt aanmelden. In verband met de organisatie dienen aanmeldingen uiterlijk 19 maart binnen te zijn. Voor inlichtingen kan men terecht bij Pieter Kunen tel 077-3662920. Jeugdcommissie H.S.V. het Alvertje

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 15