OOSTRUMSE VROUWEN BEWEGING Dames van de O.V.B. Excursie museum en rondleiding schuilkelders van het Vincent van Gogh instituut. Datum: Dinsdag 15 februari 2005 Aanvang: 20.00 uur Locatie: Stationsweg 46 te Venray Op dinsdag 15 februari a.s. brengen we een bezoek aan het museum van het Vincent van Gogh Instituut te Venray. We worden ontvangen met koffie of thee en aansluitend brengen we een bezoek aan het museum onder leiding van Dhr. L. Deriks Tevens is er een rondleiding door de schuilkelders, waar de mensen verbleven tijdens de oorlogsjaren. U kunt zich hiervoor opgeven op de avond van de jaarvergadering of tot en met dinsdag 25 januari a.s. bij: Elly Rijshouwer tel. 586268 P.S. voor deze avond vragen wij geen eigen bijdrage. Voor de dames die per fiets gaan, is het vertrek om 19.30 uur vanaf "D'n Oesterham.". Afgelopen zondag werd in een volle Oesterham de 17e liedjesmiddag van C.V. De Karklingels gehouden. Zo'n goed gevulde zaal met een publiek van jong tot oud(er) geeft aan de liedjesmiddag toch altijd een beetje extra sfeer. De middag werd zoals gebruikelijk geopend door de Prins, dit jaar dus Prins Marcel II. Er waren dit jaar acht liedjes die meestreden voor de hoogste eer. Onder enthousiaste begeleiding van "Aacht vur Eliuf' werd de eerste ronde afgewerkt, waarbij Ut Göt zelf de muziek bij hun optreden verzorgde. Voordat de jongens van Ut Piepke optraden haalden zij Will Cremers naar boven, om hem te bedanken voor het schrijven van hun liedje. Als dank kreeg hij een speciale versie van het nieuwe T-shirt van Ut Piepke. Je kon trouwens aan iedereen merken dat er goed geoefend was en de eerste ronde liep dan ook als een trein. Aan het einde van de eerste ronde werd de zaal nog verrast door een spontaan bezoek van Prins Richard van de Piëlhaas met zijn adjudanten Nico en Geert en de Raad van Elf. In de tweede ronde waren de zenuwen helemaal onder de knie, waardoor de meeste liedjes nog beter klonken. Toen was het wachten op de uitslag. Deze tijd werd gevuld met de trekking van de loterij met een aantal leuke prijzen. Eindelijk was de uitslag bekend en bleek dat het nummer "Aostrum wie lof joe" van Ut Piepke de meeste punten had verzameld van zowel de jury als ook de publieksjury. Zij werden daarmee de terechte winnaars van deze liedjesmiddag en trakteerden de zaal spontaan, op hun eigen kenmerkende wijze, op een medley van eigen nummers. Tot slot zorgde "Aacht vur Elluf' met nog enkele feestnummers voor een mooi einde aan een mooie middag. Het bestuur Ut Piepke winnaar van de Liedjesmiddag 2005. (Uitslag op de volgende bladzijde) STRUM

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 9