HALT, illegaal knallen? Dacht het niet! WEET U HET NOG: HALFVASTEN VRIJHOUDEN IN UW AGENDA! Het Halt-bureau Venray is een bureau ter bestrijding van jeugdcriminaliteit voor de gemeenten: Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Venray, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum. Naast het uitvoeren van de Halt-afdoening (alternatieve straf) houdt het Halt-bureau zich intensief bezig met voorlichting en preventie, gericht op (groepen) jongeren. Een specifieke taak van het Halt-bureau ligt op het gebied van bestrijding van vuurwerkoverlast. Evenals voorgaande jaren zet Halt zich ook dit jaar weer op grote schaal in om jongeren te wijzen op de risico's van het onverantwoord omgaan met vuurwerk. Zo bezoekt Halt groep 7 van 65 basisscholen in de regio om voorlichting te geven over vuurwerk. Tijdens deze lessen worden de regels voor het afsteken van vuurwerk aan de kinderen uitgelegd en wordt duidelijk gemaakt hoe het vuurwerk op een veilige manier gebruikt moet worden. Vingers groeien niet meer aan Afgelopen jaar zijn de eisen rondom de opslag van vuurwerk aangescherpt. Omdat niet alle opslagplaatsen daaraan kunnen voldoen zullen er minder verkooppunten zijn dan afgelopen jaren. Hierdoor kan er meer illegaal vuurwerk in de handel gaan. Strijkers zijn een bekend voorbeeld van illegaal vuurwerk. Een strijker is een soort superrotje, datje niet met een lontje afsteekt, maar net als een lucifer langs een luciferdoosje strijkt. Het gevaar daarbij zit vooral in het feit dat je niet weet wanneer hij knalt. Hier gebeuren dan ook veel ongevallen mee. Vuurwerk mag je alleen kopen bij erkende winkels in Nederland. Al het vuurwerk datje ergens anders koopt is illegaal. Heb je illegaal vuurwerk in je bezit, dan ben je strafbaar. Vuurwerk uit België of Duitsland is dus ook illegaal! Ook vuurwerk zonder gebruiksaanwijzing is illegaal. Ben daarvoor gewaarschuwd. Het Halt-bureau wil de ouders graag wijzen op hun verantwoordelijkheid. Enkele adviezen zijn: blijf in de buurt van uw kind bij het gebruik van vuurwerk, zorg dat u zelf nuchter bent evenals de mensen die het vuurwerk afsteken, zorg voor een aansteeklont en de benodigde informatie om uw kind de gevaren uit te leggen, laat ze geen vuurwerk uit de hand afsteken en zorg ervoor dat er voldoende afstand gehouden wordt. En als uw kind met een rugzak vol vuurwerk het dorp intrekt, stelt u zichzelf dan een aantal vragen. De medewerkers van het Halt-bureau wenst iedereen een gezellig, feestelijk, spetterend, maar vooral VEILIG 2005. ABSartiestenburo op zoek naar talent in Oostrum!

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 11