R.K.Parochie O.L.Vrouw Geboorte te Oostrum. Aministratie kerkbijdragen. STICHTING HISTORISCHE KRING OOSTRUM EN SPRALAND opgericht. Het is alweer begin december. Nog enkele weken en het jaar 2004 ligt alweer achter ons. Tijd om dan zoals gebruikelijk de balans over het afgelopen jaar op te maken. Dat geldt ook voor onze parochie. Met voldoening stellen wij vast dat wij reeds van velen uit onze parochie een vrijwillige bijdrage mochten ontvangen. Dat vertegenwoordigt per heden een bedrag van 26.000,00. Onze oprechte dank hiervoor Wij ervaren dit als een blijk van betrokkenheid van U en tevens als waardering voor het werk dat pastoor Hoedemaeckers en de talrijke vrijwilligers verrichten. Helaas ontvangen wij niet van alle gezinnen een bijdrage. Niettemin zijn wij ervan overtuigd dat velen van U zich nauw betrokken voelen bij onze parochie, ondanks de terugloop in het kerkbezoek. Zonder Uw financiële steun is het vrijwel onmogelijk om ons werk op een verantwoorde wijze te verrichten. Wij hopen dan ook voor de jaarwisseling nog een vrijwillige bijdrage van U te mogen ontvangen. U kunt Uw bijdrage voldoen door Overboeking ten gunste van bankrekening 1400.01.832 ten name van Parochie O.L.Vrouw Geboorte/Adm. Kerkbijdragen. Bankrelatie: Rabobank Venray Meerlo Wanssum. Uw bijdrage te deponeren in een speciaal hiervoor bestemde offerblok achter in de kerk. Nogmaals hartelijk dank voor de van U ondervonden steun en medewerking Voor informatie overKerkbijdragen kunt U het beste rechtstreeks contact opnemen met Jan Janssen, Stationsweg 138 a, 5807 AD Oostrum. tel. 0478 - 58 35 55. Op maandag 25 oktober passeerde ten kantore van notaris Paantjes de oprichtingsakte van Stichting Historische kring Oostrum en Spraland. Reeds in het begin van dit jaar kwam van het Lokaal Historisch Platform - Venray het verzoek om ook in Oostrum te komen tot oprichting van een heemkundekring. Dit verzoek was gericht aan de dorpsraad van Oostrum. De Dorpsraad heeft hierop enkele mensen gevraagd om zitting te nemen in een werkgroep die de haalbaarheid van genoemd voorstel ging bestuderen. De werkgroep werd gevormd door: Joep van Goch, samensteller van de twee fotoboeken over oud Oostrum. Jan Janssen, oud bankdirecteur, bekend met het reilen en zeilen van heel Oostrum. Joos Linskens, momenteel voorzitter van de dorpsraad. Frits Martens, van 1960 tot 1975 onderwijzer aan de Mariaschool en fotograaf van bijna alle belangrijke zaken betreffende Oostrum. Wim Moorrees, actief lid van de Archeologische Werkgroep Venray (A.W.V.) Doelstellingen en opzet van soortgelijke verenigingen in andere dorpen alsook statuten werden bestudeerd. Uiteindelijk werd besloten tot oprichting van een stichting genaamd: Stichting Historische Kring Oostrum en Spraland. De stichting is autonoom en zal advies kunnen geven en als klankbord kunnen dienen voor externe instanties. Het bestuur is samengesteld uit de werkgroep met als voorzitter Joep van Goch, Jan Janssen is secretaris penningmeester, Joos Linskens, Frits Martens en Wim Moorrees zijn leden. Uitgebreide doelstellingen staan in de statuten geformuleerd. Maar in het kort komt het er op neer dat de stichting zich inzet voor Oostrum op het gebied van onderzoek, veilig stellen, optekenen en bewaren van zaken die betrekking hebben op wonen en leven te Oostrum in verleden en heden. Momenteel wordt gewerkt aan een activiteitenplan. Te zijner tijd zullen hierover publicaties volgen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3