Sinterklaas op weg naar Oostrum, 2004 (deel 3) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Wat een gezellige intocht, afgelopen zaterdag, in Alkmaar. Het was, als altijd, een mooi gezicht, al die kinderen, papa's en mama's, opa's en oma's, zwaaiend, lachend, soms huilend, zingend en vooral veel optredens verzorgend. Prachtig, de Pieten, Amerigo en ik hebben ervan genoten. Er volgt nu een drukke, maar vooral leuke tijd, al die intochten door heel Nederland. Zondag 21 november, naar Oostrum, daar hebben de Pieten het vooral over. In het Sinterklaashuis zijn ze voortdurend bezig met oefenen. Je zult het geloven of niet, jongens en meisjes, een gezellige boel. ledereen doet zijn best en maakt er iets leuks van. De finale in het paleis, net voordat we naar Nederland vertrokken, was ongelooflijk spannend. Uiteindelijk heeft BorisJuan gewonnen. Hij kreeg een dik vet applaus, felicitaties van de andere Pieten en uiteraard van mij. Een van de Pieten, Fernandos Rodrigo, bleef er wel een beetje moeite mee houden. 'Sinterklaas', zei hij tijdens de boottocht naar Nederland, 'zou ik tijdens de intocht in Oostrum, niet als de Pietenldols winnaar gehuldigd kunnen worden?'. 'Ik vind het zo leuk om in het middelpunt van de belangstelling te staan en als een echte ster binnen gehaald te worden'. 'Sinterklaas, wat vindt u, zou het kunnen?' Je snapt jongens en meisjes, dat de Sint dat wel heel erg lastig vond. Hij heeft gezegd 'Fernandos Rodrigo, weetje wat, we gaan zondag naar Oostrum'. 'Alle Idols Pieten, in ieder geval zeven, gaan mee en bij de aankomst kijken we hoe we naar De Oesterham gaan en je weet maar nooit of er voor jou een bijzonder plekje te reserveren valt'. Afwachten dus. Sinterklaas kon zich nog goed herinneren dat Fernandos Rodrigo, toen hij pas vijf jaar was, 'n keer een rondrit in een open koets door de straten rondom het paleis had gemaakt, nadat hij kampioen judo was geworden. Hij had toen wel gezien dat de kleine Piet daar heel erg van genoten had. Sinterklaas kon er zich dus wel iets bij voorstellen. Presentator Reinoldi had bij de uitreiking van de prijzen, waarbij Sinterklaas hem geholpen had, gevraagd 'Sinterklaas, zou u ook niet aan Idols mee willen doen'? Bijvoorbeeld met een oud nostalgisch liedje, speciaal voor de papa's, mama's, opa's en oma's? 'Reinoldi', had Sinterklaas gezegd, 'hoe kom je daar bij, je weet dat Sinterklaas lange tijd in een zangkoor heeft gezongen, maar dat zijn stem, vooral ook door de hoge leeftijd, niet meer zo geschikt is om te zingen'. 'Wat ik wel kan en wil doen, is een mooi gedicht schrijven en dat voorlezen'. 'Ook goed', had Reinoldi gezegd, 'dat kunt u dan mooi in Oostrum voordragen'. En zo zit Sinterklaas nu in het Sinterklaashuis zijn best te doen om een mooi gedicht te schrijven. Hoe zal hem dat lukken? We wachten af. En hoe zou het met prins Rob zijn, zou hij de brief van Sinterklaas ontvangen hebben? Tot aanstaande zondag, bij de loswal van het spoorwegstation, om 14.1 Ou komt de trein aan, muchos dios grandos, Sjefke de briefschrijfpiet De website van Sinterklaas www.sint.nl is weer actief. Elke dag leest Sinterklaas een of meerdere verhalen voor, o.a. over de meester van groep 3, die niet meer wist wat hij de kinderen moest leren. blijf rustig e-mailberichten sturen: zwartepset@Jofiibornb,com. Maandag 15 november had de websitePiet dit deel van de website nog niet actief. Hij had zitten slapen. Als jullie dit lezen, is het hopelijk wel allemaal voor elkaar. Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaag allemaal.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 7