S.V. Ysselsteyn 3 - S.V. Oostrum 2 1-1 (Swolgense Boys 2 - S.V. Oostrum 2 2-1) Na een periode van radiostilte rond het tweede elftal, zijn de stoere mannen van Jep (Martien) en co. weer back in business. Aangezien er de afgelopen twee weken geen enkel teken van leven van S.V.O. 2 is Vernomen, eerst een kort resumé van wat er is gebeurd. Zondag 31 oktober, de week na de pijnlijke nederlaag tegen Venray, werd er aangetreden tegen de Boys uit Swolgen. Oostrum legde deze zondag een zeer acceptabele, bij vlagen zelfs goede wedstrijd op de mat. Een zeer discutabel leidende scheidsrechter en het ontbreken van een beetje geluk, zorgden er echter voor dat deze wedstrijd niet werd gewonnen. 2-1 voor de Swolgense agrariërs. Dit ondanks het meespelen van valse rechtsbuiten Jantje Fandefan, die een zeer gedreven indruk maakte en een goede wedstrijd afleverde. Op de 7de van de 11de zou S.V.O. 2 aantreden tegen de Horster buben. Inderdaad, zou aantreden. Want de angst regeerde in het Horster kamp, waardoor deze wedstrijd werd afgelast en werd verplaatst naar een nader te bepalen tijdstip. In Horst hoopt men dan een betere kans te maken tegen ut twed Aangezien de jongens van het tweede elftal altijd verlangen naar de groene mat en elk moment van de dag honger hebben naar de bal, werd besloten een demonstratietraining te geven op sportpark De Nieuwe Spar. Een training in plaats van de kraker tegen Horst. Dat is nog eens andere koek denk je dan. Maar niets was minderwaar. Op de training stond namelijk ook een kraker op het programma. Namelijk de wedstrijd Oud S.V.O. 2 vs. Jong S.V.O. 2. Uiteraard werd deze match op het scherp van de snede gespeeld. Alle truckjes werden uit de kast gehaald of uit de hoge hoed getoverd om de overwinning binnen te slepen. De oudgedienden maakten gebruik van hun jarenlange ervaring om de jonkies onder het gras te duwen, terwijl de groentjes hun betere conditie probeerden uit te buiten. En op het eind van de wedstrijd leverde dat een 6-5 overwinning op voor Jong S.V.O. 2! Ongelooflijk maar waar, de ervaren mannen waren verslagen! Het gerucht gaat nu dat de oudjes de jonkies hebben laten winnen om zo hun zelfvertrouwen niet te schaden. Bij het ter perse gaan van het Oostrums Weekblad was dit echter nog niet helemaal duidelijk. Zo, nu aangekomen bij de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Ysselsteyn 3. Op papier was dit een zeer interessante ontmoeting. De nummer drie van de ranglijst tegen de nummer vier. De winnaar zou aansluiting houden met de bovenste plaatsen van de ranglijst, terwijl de verliezer langzaam zou wegzakken in de middenmoot. De wedstrijd startte in evenwicht met enkele kleine kansen over en weer. Oostrum tastte af, terwijl S.V.Y. probeerde een overwicht te creëren. Dit lukte echter niet, omdat er een zeer kiene tactiek was uitgedacht door Peppi (Gardo) en Kokki (Robert). Hierdoor hield Oostrum controle over de wedstrijd en konden er zelfs meer initiatieven worden ontplooid. In de 3 x 11de minuut leidde deze ontplooiing tot de openingstreffer van de wedstrijd. Na een uitstekende pass van Stefan werd De Tornado diep gestuurd. Deze klopte vervolgens alle verdedigers op snelheid, waarna hij ook nog eens De Kolos in het Ysselsteynse doel uitstekend omspeelde. Vervolgens was het appeltje eitje en liet Juleseke de 1 - 0 aantekenen voor Oostrum. Rood wit op voorsprong! Na dit doelpunt kwamen de geheel witten (met rode kousen) sterker opzetten, waardoor er af en toe corners moesten worden toegestaan door de Oostrum defensie. Uit een van deze hoekschoppen ontstond de 1 -1. Dit doelpunt kwam in de 43ste minuut letterlijk uit de lucht vallen. Echter, ook dit soort doelpunten tellen. Na rust probeerden beide elftallen er nog een aantrekkelijke wedstrijd van te maken, wat echter niet geheel lukte. Daarop werd door Oostrum besloten, na overleg tussen de nestor van het team en Bram B. (Bram Beckenbauer), dat het slot op de deur moest. Dit gebeurde met in het achterhoofd het ene punt dat kon worden meegenomen van de Ysselsteynse jachtvelden. Zo gezegd zo gedaan. Het slot ging erop, de sleutel vakkundig de beek naast het veld in gemieterd en geen muis kwam er meer door. En ook al was Sinterklaas al in het land, cadeautjes werden er niet meer weggeven. Aangezien de thuisploeg niet in staat bleek de Oostrumse muur te slechten, bleek de ruststand uiteindelijk ook de eindstand te zijn. Al met al een leerzame middag op de Ysselsteynse plak die aankomende week een vervolg moet krijgen tegen Leunen. Hopelijk mag het tweede ook dan weer vele toeschouwers verwelkomen en hen verwarmen en verblijden met oogstrelend voetbalspel. Tot dan! Gegroet, Bavaria 2. Meedoen is winnen Spectaculaire prijzen 16 december 2004 Kerstkaartavond S.V. Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 14