Sinterklaas op weg naar Oostrum, 2004 (deel 2) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Het klonk luid en duidelijk door de luidsprekers. Presentator Reinoldi, de super Zwarte Piet, sprak in de microfoon 'Sinterklaas, wilt u met spoed even achter de coulissen, achter het podium komen?' Sinterklaas schrok, hij zat net zo te genieten van de prachtige optredens in de theaterzaal. Wat zou er aan de hand zijn? Snel, zo snel als een bisschop op leeftijd dan nog kan, begaf Sinterklaas zich achter de coulissen. Wat hij daar zag? Een tot snikken en tranen met tuiten bewogen Pietje, schokschouderend, huilend, stampvoetend 'het is niet eerlijk, dat de Zwarte Pieten jury van de Zwarte Pieten IDOLS show mij naar huis wil sturen, ik heb zo mijn best gedaan, prachtig gezongen en ook nog gedanst, het klopt niet, ze snappen er echt helemaal niks van'. 'Ik ben veel beter dan bijvoorbeeld Piet BorisJuan, hij mag wel blijven en ik Sinterklaas kreeg Zwarte Pietje Juan Talentino niet tot bedaren, hij bleef maar huilen, snikken, snotteren en stampvoeten. 'Ik snap het niet, ik snap het niet'. Ook z'n moeder, die er bij stond, snapte het niet. Pietje Talentino had een jaar lang geoefend, het optreden zag er zo fantastisch uit. Allemaal voor niks. Sinterklaas sprak met de moeder van Talentino af dat Sinterklaas er voor zou zorgen dat Talentino in ieder geval dit jaar mee naar Oostrum mag om daar zijn optreden ook aan de kinderen te laten zien. De uitspraak van de jury kan hij niet veranderen, zo zit het spel nou eenmaal in elkaar en, had Sinterklaas nog gezegd, 'het zijn wel hele goede en vooral deskundige mensen in de jury'. Hij kende ze alle vier persoonlijk, Tina Turner, David Bowie, Rocco Granata en prins Rob, de prins Carnaval van Oostrum. Die avond schreef Sinterklaas een briefje naar prins Rob, pakte zijn leesboek over meester Jaap van Jacques Vriens nog even, las nog een stukje, schreef nog een gedicht en viel knikkebollend in slaap. Tot volgende week, muchos dios grandos, Sjefke de briefschrijfpiet Vanaf 13 november a.s kunnen jullie de Sint weer bezoeken op www.siiit.nl enblijf rustig e-mailberichten sturen: zwartepiet@lollibomb.com p.s. Ik verheug op de aankomst in Nederland a.s. zaterdag. Als jullie dit lezen, zitten wij op de boot. IWWMtt»

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5