6. Commissie Middelen Notulen dorpsradenoverleg d.d. 7 juni 2004 en 5 juli 2004 - In de vergadering van 7 juni is door Joep Hermans een toelichting gegeven over de Vereniging Innovatief Platteland. - In de vergadering van 5 juli is gesproken over gebiedsgericht werken. De gemeente heeft de intentie om een vaste contactpersoon voor elke wijk of elk dorp op te stellen. Er zal gestart worden met een proef. Voortgang Website dorpsraden Op dit moment wordt door WebDesign gewerkt aan de startpagina van de overkoepelende website voor de Dorpsraden. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd waarom er nog geen overleg heeft plaatsgevonden met de huidige beheerder van aostrum.nl. Dit overleg kan pas plaatsvinden als duidelijk is hoe de overkoepelende website er precies uit zal zien en welke mogelijkheden deze site biedt. Leefbaarheidsonderzoek in kleine kernen De belangrijkste conclusies uit het onderzoek, dat is uitgevoerd door HAS-studenten, zijn voor Oostrum de ontwikkeling van een woonzorgcomplex en de ontwikkeling van de locatie bij het NS-station. Monument herdenking deportaties De commissie zal een datum plannen om het monument te onthullen. Rabobankprojecten De voorzitter maakt melding van het realiseren van het project podium den Oesterham. Na afloop van de vergadering worden de verbeteringen aan het podium bekeken. 7. Commissie Stedelijk Beheer Kermis De werkgroep zal ervoor zorgen dat de verkeersomleiding geplaatst kan worden en ook dat deze t.z.t. weer verwijderd wordt. Waterfontein dorpsplein De verplaatsbare waterfontein levert teveel problemen op. De werkgroep onderzoekt mogelijkheden om de waterpartij een vaste plek te geven. Rapportage overige activiteiten De Dorpsraad heeft een verzoek ontvangen om de groenstrook op de Vlasakker een opknapbeurt te geven. De commissie zal onderzoeken of dit op eenzelfde manier kan gebeuren als de groenstrook op de hoek Asselberghsstraat-Kloosterstraat. 8. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Ontwikkelingen woningbouw Oostrum-Oost De planning is nog steeds om medio 2005 te starten met de woningbouw. Ontwikkeling Oostrumsche beek De voorzitter licht de plannen van het Waterschap toe. Binnenkort wordt gestart met de reconstructie. 9. Commissie Maatschappelijke diensten Ontwikkelingen rondom TBS Er zijn op dit moment geen bijzonderheden te melden. 10. Presentatie nieuw 'Logo' Dorpsraad Het winnende logo is ontworpen door mevrouw Verberk. Zij licht haar ontwerp toe. In het Oostrums Weekblad zal het nieuwe logo worden gepresenteerd met daarbij de toelichting. De voorzitter feliciteert de maakster van de winnende inzending en overhandigt haar de hieraan verbonden prijs. 11. Rondvraag Er worden afspraken gemaakt met betrekking tot de excursie naar Verstappen verpakking. 12. Sluiting De voorzitter sluit om 22.30 uur de vergadering en dankt alle aanwezigen voor hun inbreng. Vera Janssen, notulist

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5