Notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 7 september 2004 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een speciaal woord van welkom aan mevr. Harink en mevr. Spee van de Wendel. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld 3. Informatie inz. uitbreiding activiteiten de Wendel Mevrouw Harink licht de kerntaak van de Wendel toe. De Wendel heeft goedkeuring om haar activiteiten uit te breiden met behandeling van SGLVG-plus mensen (sterk gedragsgestoorde licht verstandelijke gehandicapten met forensische problematiek). Hiertoe wil de Wendel nieuwbouw realiseren voor 24 plaatsen. Volgens de huidige planning dient dit plan in de 2e helft van 2006 gerealiseerd te zijn. Vanuit de publieke tribune wordt een aantal vragen gesteld over de mogelijkheden voor verlof van deze mensen. Deze worden door mevrouw Spee toegelicht: het betreft een gesloten afdeling, waarbij tijdens de behandeling geen verlofmogelijkheden worden toegestaan. Pas nadat de behandeling afgerond is, ontstaat de situatie dat cliënten terugkeren naar hun oude situatie of voor verdere behandeling op de Wendel worden opgenomen. 4. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Hengelsportvereniging het Alvertje vraagt om de picknickbank van de Rabobank bij de jeugdvisvijver te plaatsen. Dit verzoek is inmiddels afgewezen omdat gekozen is voor een andere locatie. De Gemeente Venray vraagt, via de Dorpsraad, de medewerking van scholen en verenigingen voor de grote zwerfvuilactie op 2 oktober a.s. Gezien de gebrekkige voorbereiding vanuit de gemeente en de onduidelijkheid over de vergoeding, tijdstip van aanmelding, haken de basisscholen af. Momenteel wordt er via een advertentie in Peel en Maas campagne gevoerd voor deelname. Het ingediende plan voor het bouwen appartementen aan de Mgr. Hanssenstraat door aannemer Fleuren wordt door de Gemeente als kansrijk gezien en verder uitgewerkt. De voorzitters van de Dorpsraden hebben een uitnodiging ontvangen voor een gesprek met het college over de gedane negatieve uitspraken van burgemeester Waals in de pers over de kerkdorpen. In het kader van de heropening van het kantoor van de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum wordt op 11 september een picknickset geplaatst op het grasveldje tegenover het station. De Dorpsraad heeft in een brief naar de gemeente haar bezorgdheid uitgesproken over een aantal zaken die betrekking hebben op beheer en onderhoud van de Watermolen. De gemeente vraagt een gesprek aan met Iduna en de Dorpsraad. Er is een uitnodiging ontvangen voor een themamiddag van de Commissie Ouderenhuisvesting Venray op 18 oktober a.s. met als thema: 'Ouderen en zelfstandig wonen, gevolgen en consequenties'. Er is bericht ontvangen van Rudy en Peter Lepsi: zij starten half september met een kiosk in de loketruimte van het NS-sationsgebouw. 5. Notulen van de openbare vergadering d.d. 8 juni 2004 en de interne vergadering d.d. 14 juli 2004 8 juni 2004 punt 3, pagina 1: de bewegwijzering naar de parkeerplaats achter AMC is inmiddels geplaatst. Punt 5, pagina 1: de correcte naam van de heemkundige werkgroep is Stichting Historisch Genootschap Oostrum. 14 juli 2004 Door de dorpsraadleden wordt een toelichting gevraagd op het besluit voor de locatie van de picknickbank. Hierover bestaat een misverstand. Het besluit voor de locatie tegenover het station zal door de voorzitter aan de leden van de Dorpsraad worden toegelicht.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 4