Beste Parochianen. Emeritaat Pastoor Hoedemaeckers Mijn gezondheidstoestand is niet zo best. Bij een routinecontrole tijdens bloedafname voor het bloeddonorschap is vastgesteld dat ik longfibrose heb. In normale omgangstaal betekent dit het volgende: Een mens heeft in zijn sponsachtig longsysteem miljarden longblaasjes. Door elasticiteit zetten die uit en krimpen in. Daardoor haalt de mens dan adem. Die blaasjes kunnen door ziekte worden aangetast waardoor hun elasticiteit verloren gaat. Deze ziekte is te vergelijken met silicose bij mijnwerkers. Je kunt die ziekte ook krijgen zonder datje mijnwerker bent geweest. De oorzaak kent men nog niet. Door deze ziekte is mijn longcapaciteit met meer dan 50% teruggelopen. Gezien mijn leeftijd en deze ziekte heb ik zelf gemeend een stap terug te moeten zetten. Per 1 nov. ga ik derhalve met emeritaat. In overleg met kerkbestuur, deken en bisdom blijf ik in Oostrum wonen en zal ook in de toekomst de diensten blijven vervullen. Echter met een aantal beperkingen. Het administratorschap zal door de deken worden overgenomen en het kerkbestuur zal een groot deel van niet-liturgische zaken overnemen. De H.Mis op zaterdag komt te vervallen vanaf 4 december a.s. Wel zullen op zaterdag ook de gezinsmissen blijven plaatsvinden, huwelijken en eventuele begrafenissen. Het trage verloop van deze ziekte stelt mij in staat om naar ik hoop,nog geruime tijd U te mogen voorgaan in de Eucharistievieringen. Dit is namelijk de kern van mijn priesterroeping. In de komende tijd zal ik U in dit blad op de hoogte stellen van de veranderingen die ons te wachten staan in de komende tien jaar in ons bisdom. In grote verbondenheid met U hoop ik, dat de Heer ook hier zijn molens maar wat langzamer moet laten malen. U groet hartelijk. Uw pastoor Piet Hoedemaeckers. Op donderdag 7oktober j.l. heeft er overleg plaatsgevonden tussen de vicaris generaal van het Bisdom, Mgr. Schnackers, deken Smeets van Venray, en het Kerkbestuur van Oostrum naar aanleiding van de ontwikkelingen in de gezondheidstoestand van pastoor Hoedemaeckers. In goed overleg is het volgende besluit genomen: Pastoor Hoedemaeckers is door de bisschop per 1 november eervol ontslagen als administrator van Oostrum. Hij wordt "assistent" van het priesterteam van het dekanaat Venray en kan in die functie in Oostrum de liturgische taken blijven vervullen, voorzover zijn gezondheid hem dat toestaat. Per 1 november zal de deken tot administrator van de Parochie Oostrum worden benoemd. Pastoor Hoedemaeckers zal in Oostrum blijven wonen en zal ook de eerst aangewezen priester blijven om de Eucharistievieringen te blijven verzorgen. In het weekend zal vanaf 1 DECEMBER slechts één dienst worden gehouden, meestal op zondag om 09.30 u. De gezinsvieringen (6 maal per jaar) zullen zoals vanouds op zaterdagavond om 19.00 plaatsvinden. In die weekenden is er geen dienst op zondag. Van 1 november tot 1 april zullen de missen van dinsdag- en donderdagmorgen niet meer in de kerk, maar in de pastorie plaatsvinden. Het kerkbestuur hoopt dat met deze maatregelen Oostrum nog enkele jaren Piet Hoedemaeckers als vaste priester in haar parochie kan handhaven, in redelijk goede gezondheid.. Kerkbestuur Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3