IVO 3 - S.V. Oostrum 2 3-1 PROGRAMMA ZONDAG 17 OKTOBER S.V. Oostrum 1 - Wanssum 1 S.V. Oostrum 2 - Hegelsom 2 14.30 12.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.30 Irene Spel 5 - S.V. Oostrum 3 Olympia'18 5 - S.V. Oostrum 4 S.V. Oostrum 5 - Ysselsteyn 5 Excellent 4 - S.V. Oostrum 6 S.V. Oostrum DA1 - Melderslo DA1 Afgelopen zondag was het tijd voor de eerste topper in de 4e klasse, de nummers één en twee van de competitie namen het tegen elkaar op. Nadat leider Jep (Martien) in de voorbespreking zijn sterrenensemble nog even had uitgelegd hoe hij in de lente van 1972 samen met zijn teamgenoten zo'n klusje in Oostrums voordeel beslisten, kon de topper beginnen. De wedstrijd begon enkele minuten later, omdat vele Oostrumse supporters vanwege de grote drukte op de rondweg van Velden het sportpark niet tijdig konden bereiken. S.V.O. 2 moest het vandaag doen zonder aanvoerder Roy, de nog immer geblesseerde Koes en keeper Epinho die samen met de ietwat teleurgestelde Roy Bavaria 1 moest versterken. Omdat alle posities dubbel bezet zijn bij S.V.O. 2 viel er nog volop te genieten van Oostrums voetbaltalent. Zo verving Willem Verheijen jr Epinho wederom in het doel en konden de leiders vandaag naast de kopsterke "bomber" Roel ook in verdedigend opzicht beschikken over het altijd kopsterke duo Broeren en Broeren. Rechts in de voorhoede was onze Kees weer eens vanaf het begin van de wedstrijd te bewonderen. Ondanks al deze aanwezige ingrediënten voor een prachtig voetbalspektakel begon S.V.O. 2 erg slap aan deze topper, na vijf minuten resulteerde dit dan ook in de eerste tegentreffer van de wedstrijd. Via een klassieke klutsbal nam IVO verdiend de leiding. De sterk startende Van Diekske kantelde na twaalf minuten de wedstrijd. Na een pass van de veteraan van de selectie, Bram, schoot hij verwoestend in de korte hoek van de keeper. Hierna volgde er nog kansen voor "bomber" Roel (schot op de lat) en voor Van Diekske, die een schitterende voorzet van Bram van dichtbij niet kon inkoppen, vol op z'n neus! Nadat Screbby achterin aan de noodrem moest trekken trok de elftalmascotte (ook wel scheidsrechter genoemd) de gele prent, en floot niet snel daarna voor de rust. Na rust zouden de invallers Stefan en El Salvador (eindelijk een Iraanse opvolger voor Saïd Janfada in Noord-Limburg!), de wedstrijd om gaan buigen in Oostrums voordeel. Hier kwam echter weinig van terecht, S.V.O. 2 kon na rust zijn stempel niet meer op de wedstrijd drukken. De wel bekende Tornado op het Oostrumse middenveld veranderde na rust zelfs in een rustig nazomers briesje en ook El Salvador kon niet voor de verlossing zorgen. S.V.O. 2 had nog wel de betere kansen (Roel één keer op de paal en weer een keer op de lat), maar IVO had het betere van het spel. Nadat Willem Verheijen jr nog enkele kansen van IVO bekwaam wist te pareren, viel in de 78e minuut de 2 - 1 voor de thuisclub. Eén van de spitsen van IVO wist een duel van Sjors te winnen en schoof de bal beheerst langs onze kansloze doelman. Vier minuten later werd een mooie combinatie door het hart van de Oostrumse verdediging simpel binnen getikt, 3 -1 voor IVO. Deze klap kwam S.V.O. 2 niet meer te boven. Voor de liefhebbers zorgde El Salvador met een panna achter het standbeen langs nog voor één van de hoogte punten van de wedstrijd, maar deze getructe actie leverde geen doelpunt meer op. Na het laatste fluitsignaal volgde er voor S.V.O. 2 een koude douche en verlieten de vele Oostrumse supporters gedesillusioneerd het sportpark van Velden. De 100 munten lijken verder weg dan ooit, maar komende zondag zal S.V.O. 2 de draad weer op proberen te pakken en de laatste strohalm willen grijpen. Tot dan, Bavaria 2.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 10