GEZINSMIS Goedkoopste gift van Nederland In de gezinsviering van afgelopen zaterdag mochten we weer vele ouders met hun kinderen en zelfs sommige met hun knuffeldier, welkom heten, hartstikke fijn! De gezinsmis van ST. MAARTEN op zaterdag 13 november hebben we i.v.m. SINTERKLAAS die deze middag in Nederland voet aan wal zet, een week vervroegd. Dit wil dus zeggen dat de gezinsmis van ST.MAARTEN plaats vindt op zaterdag 6 november. Deze gezinsviering begint om 18.30 uur!! Noteert U dit alvast op Uw kalender. Onze excuses voor het ongemak. Met vriendelijke groet, namens de gezinsmis commissie. Liedy Janssen. BRANDWONDEN STICHTING Geven aan het goede doel kost geld. En in economisch moeilijke tijden heeft niet iedereen die ruimte. Maar het goede doel helpenkan ook anders en het hoeft u niets te kosten. Onder het motto 'de Goedkoopste gift van Nederland' start de Brandwonden Stichting daarom een campagne om mensen te vragen collectant te worden. Collecteren kost niets, is bovendien leuk en op een heel praktische manier help je mensen die het hard nodig hebben. Het enige wat het kost is een beetje tijd: één of twee avonden per jaar. Wellicht belangrijker dan de vraag wat het kost is de vraag wat het oplevert. Jos Kaandorp van Brandwonden Stichting: 'Om te beginnen bij jezelf, het levert gewoon een goed gevoel op. Je doet wat voor een ander. Je helpt heel concreet mee om mensen met brandwonden een beter leven te geven. Daarnaast is het ook gewoon leuk om te doen. Je komt nog eens bij je buurtgenoten over de vloer of je leert nieuwe mensen kennen in je eigen straat. De collecte vormt al vele jaren de belangrijkste inkomstenbron van de Brandwonden Stichting. Al meer dan 30 jaar voert de Stichting, zoals zij dat noemt: 'Haar strijd tegen de littekens'. Dit doet zij op drie fronten: - Preventie van brandwonden (veelal via voorlichtingscampagnes) - Verbetering van de behandeling (via onderzoek en opleiding) en - Nazorg: mensen met brandwonden helpen de draad van het leven weer op te pakken. Iedereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wondje meestal snel. Maar ernstige brandwonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daarnaast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Mensen met brandwonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. De Brandwonden Stichting zet zich in voor deze mensen met brandwonden. Dit kan alleen met de hulp van veel collectanten. Dit jaar is de collecteweek van 10 tot 16 oktober. Mensen die zich het lot van brandwondenslachtoffers aantrekken, kunnen helpen door zich direct aan te melden als collectant. Informatie: Nederlandse Brandwonden Stichting - Beverwijk, 0251 27 55 55, of via Internet: www.brandwonden.nl. NEDERLANDSE

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3