3 v n m 1 KBO - OOSTRUM KATHOLIEKE BOND VOOR OUDEREN NOBELNIEUWS Nederland collecteert voor Brandwonden Beste leden, NOBEL Zaterdag 2 oktober behaalde Luca de Rijck op Black Beauty een derde prijs met 164 punten. Klinte de Rijck reed haar eerste wedstrijd in de C-B klasse op Hollanda en behaalde met 183 punten de tweede prijs. Proficiat In de week van 10 tot en met 16 oktober gaan weer ruim 50.000 vrijwilligers van de Nederlandse Brandwonden Stichting op pad om te collecteren. Dankzij deze collecte blijven onderzoek, preventie, maar vooral ook nazorg voor mensen met brandwonden mogelijk. Iedereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wondje meestal snel. Maar ernstige brandwonden kunnen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen operaties, duurt soms jaren. Daarnaast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Mensen met brandwonden worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. Al meer dan 30 jaar voert de Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze littekens. Dit doet zij op drie fronten: Het voorkomen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begeleiding. De collecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomstenbron voor deze 'strijd tegen de littekens'. Daarom gaan de vrijwilligers van de Stichting in de collecteweek langs de deuren. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 20 21 22, Nederlandse Brandwonden Stichting, Beverwijk. Secretaris; A. Liriders, Geeststraat 8,5807 AR, Oostrum. Tel. 0478 - 51 03 85 15 Oktober kunnen we de archiefkelders bezoeken van de Gemeente Venray. Er kunnen niet meer dan 25 personen aan deelnemen. Als er meer leden zijn die deze archiefruimte willen bezoeken zullen we meerdere keren hiervoor een aanvraag indienen. Wie hiervoor belangstelling heeft kan zich opgeven bij J. Verheyen, Hatendonkstr 21, tel. 0478 583464. Op 20 oktober gaan we met Oirlo en Castenray een dagreis maken. We vertrekken in Oostrum bij de kerk om 9.45 uur en via Oirlo en Castenray gaan we naar Landgraaf waar we om ongeveer 11.45 uur aankomen bij Snow-World. Dit is de grootste overdekte ski-hal ter wereld. Er is hier tijd om een kopje koffie te drinken en wat rond te kijken. Om 12.45 uur vertrekken wij hier weer en rijden door naar het Drielandenpunt in Vaals waar een koffietafel klaar staat voor ons. De natuur rondom toont prachtige herfstkleuren. Om 14.30 uur vertrekken we hier weer en rijden naar Wittem waar om 15.00 uur een H. Mis of een Lof zal worden gehouden. Om 16.00 uur vertrekken wij weer en rijden via een mooie route naar Baexem voor het diner in zaal De Oude Smidse. Om 19.30 uur gaan we weer naar Oostrum terug waar we om ongeveer 20.40 uur zullen aankomen. De onkosten voor deze dagreis bedragen 34,00 p.p. te storten op rekeninqnr. 1332 98. 418 t.n.v. Ouderenvereniging Castenray. Indien u wilt kunt u ook het geld voldoen bij opgave en wel voor 13 oktober a.s. U kunt zich opgeven bij J. Verheyen, Hatendonkstraat 21 in Oostrum. Geeft zich op voor dagreis op 20 oktober: Naam:Adres: Tel BRANDWONDEN STICHTING feSMMgtipP' iHliiir NEDERLANDSE

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 13