- De commissie zal de projecten verkeerssituatie en waterpartij oppakken. De commissie wordt gevraagd om in september met een voorstel te komen. - De voorzitter heeft vandaag een mail ontvangen van de gemeente Venray met de aankondiging dat zij het project 'zwerfvuil' weer oppakt. De commissie wordt gevraagd om hierover contact op te nemen met de gemeente. - De Dorpsraad heeft een verzoek ontvangen van de Rabobank om locaties aan te dragen voor het plaatsen van een picknickbank. In het kader van de opening, zullen de medewerkers van de Rabobank in elk dorp een bank plaatsen. De Gemeente staat het plaatsen van extra banken niet toe. De oplossing wordt dan nu ook gezocht in het vervangen van een bestaande bank. Vanuit de publieke tribune worden suggesties aangedragen. 7. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage ontwikkelingen Oostrum-Oost In het plan is woningbouw van 50 woningen opgenomen: dit bestaat uit 10 sociale huurwoningen, 11 dure huurwoningen, 14 koopwoningen, 9 bijzondere woningen (senioren) en 6 vrije sector woningen. De Dorpsraad heeft voorgesteld om de 11 dure huurwoningen te vervangen door goedkopere koopwoningen. Daarnaast is het plan om de sociale huurwoningen te vestigen tussen de 11 goedkopere koopwoningen. Wanneer het plan definitief is, zullen de procedures rondom het bestemmingsplan in gang gezet worden. Op dit moment is de verwachting dat medio 2005 gestart kan worden met de woningbouw. Woonzorgcomplex Er zijn geen nieuwe ontwikkelingen. Rapportage gebiedsgericht werken Het Dorpsradenoverleg komt met een voorstel. Pad langs Qostrumse Beek bewoners Ghünenbeek De Gemeente heeft doorgegeven dat de activiteiten rondom de aanleg van het pad weer gestart zijn. Dat is ook het laatste bericht dat de omwonenden hebben ontvangen. De oorspronkelijke reden van aanleg van het pad was het onderhoud van de Beek. Het Waterschap stelt hierbij echter geen eisen met betrekking tot verharding. De Gemeente wil nu toch een verhard pad aanleggen omdat zij aangeeft dat het pad vooral bedoeld is als wandelpad. 8. Commissie Maatschappelijke diensten Ontwikkelingen rondom TBS - De heer Frederix heeft het jaarverslag van de TBS van 2003 ontvangen. - De bijeenkomst met het omwonendencomité is afgelast in verband met gebrek aan agendapunten. - De heer van Soest geeft aan dat de Gemeente nog geen besluit heeft genomen over realisatie van resocialisatiewoningen op het Servaashof. De directie van VvGI heeft inmiddels voorgesteld om deze te realiseren op het terrein van de Wendel. - Er zijn 2 nieuwe aanmeldingen voor het actiecomité. - Het actiecomité heeft een aantal vragen op papier gezet voor het omwonendencomité. Het actiecomité verzoekt de heer Frederix om deze vragen in te brengen in het omwonendencomité. - Vanuit de publieke tribune wordt aangegeven dat problemen ontstaan wanneer cliënten resocialiseren. Ze begeven zich dan regelmatig op privaat terrein. Het omwonendencomité wordt gevraagd om deze opmerkingen mee te nemen. Daarnaast wordt vanuit de publieke tribune de tip gegeven om in voorkomende gevallen de politie in te schakelen. - Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd hoe publicatie plaatsvindt als een TBS-er niet terugkeert van zijn verlof. Dit is onbekend bij de Dorpsraad. Nieuw logo Dorpsraad In het Oostrums Weekblad is tweemaal een oproep geplaatst voor een nieuw logo. We wachten de inzendingen af. Rapportage activiteiten De heer Cornelissen heeft een gesprek gehad met de voorzitter van Iduna. De heer Cornelissen spreekt zijn waardering uit voor de huidige gang van zaken binnen Iduna. De voorzitter van Iduna heeft de Dorpsraad gevraagd of het mogelijk is om de soos beter te verlichten om vernielingen en overlast te voorkomen. Daarnaast vraagt Iduna of het mogelijk is een invalidentoilet te realiseren in de soos. Bovendien verkeert het pand in slechte staat. In eerste instantie verwijst de Dorpsraad de soos naar de Gemeente, omdat de gemeente verhuurder is.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5