Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 8 juni 2004 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom op deze laatste vergadering voor de zomervakantie. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Aan de gemeente Venray is een rappèl verstuurd inzake de uitvoering van de verkeersveiligheid rondom de pinautomaat en de bewegwijzering naar de parkeerplaats achter het AMC. De aanpassingen rondom de geldautomaat zijn inmiddels gereed. De bewegwijzering naar de parkeerplaats volgt binnenkort. Er is een uitnodiging ontvangen voor het 25-jarig jubileum van TCO op 26 juni a.s. Overige mededelingen: De toelichting door de directeur van de Wendel is uitgesteld. 4. Notulen van de openbare vergadering d.d. 11 mei 2004 Punt 6: op het terrein bij de Watermolen is ook een basket vervangen. Punt 8: in de notulen staat vermeld dat een aantal partijen het standpunt inzake resocialisatiewoningen wil herzien. Nadrukkelijk wordt aangevuld dat het hier GEEN politieke partijen betreft. 5. Commissie Middelen Notulen dorpsradenoverleg d.d. 3 mei 2004 en verslag 7 juni 2004 - In de vergadering van 7 juni is door Joep Hermans een toelichting gegeven over de Vereniging Innovatief Platteland. - Het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg is in overleg met de Gemeente om een deel van de grondprijs te reserveren voor technische voorzieningen die de mogelijkheden tot woningbouw kunnen verruimen. Dit overleg staat nog in de kinderschoenen. - In het volgende dorpsradenoverleg zal een presentatie worden gehouden door een internetbedrijf over de mogelijkheden van de overkoepelende website. Voortgang dorps/omgevingsprogramma's - Een aantal studenten van de HAS is bezig met voorwerk voor het opstellen van een dorps/omgevingsprogramma. Uiterlijk 10 juli hebben zij de rapportage gereed. Daarna wordt deze aan het Dorpsradenoverleg aangeboden. Herdenking deportaties De regionale werkgroep heeft concrete voorstellen voor een gedenkteken. De definitieve keuze is nog niet gemaakt. Wanneer deze keuze gemaakt is, zal de Dorpsraad zich hierover buigen. Heemkundige werkgroep De werkgroep gaat verder als Stichting Heemkundig Historisch Platform 1594. Deze werkgroep gaat onafhankelijk van de Dorpsraad activiteiten ontplooien. 6. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage activiteiten - De commissie zal de gemeente vragen waarom de skatebaan op het basketbalveld is geplaatst en niet, zoals afgesproken, op de parkeerplaats bij de Watermolen. - De commissie zal opnieuw afspraken maken over het water geven van de bloembakken. - Bij het station is een boom afgeknapt. Dit zal bij de gemeente worden gemeld.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 4