Pluspakket Groene Kruis Ondersteuningsgroep voor familieleden van dementerenden TRAINING WEERBAARHEID MEISJES EN JONGE VROUWEN Het Pluspakket Groene Kruis organiseert een ondersteuningsgroep voor familieleden van dementerenden. Deze groep is bedoeld voor partners, kinderen en andere familieleden die thuis te maken hebben met de zorg voor een dementerende. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situatie verkeren. Daarnaast zal er informatie over dementie worden verstrekt. Op 6 september start weer een gespreksgroep in Horst. Voorafgaand aan de start, heeft iedere deelnemer een telefonisch kennismakingsgesprek met de begeleider. Er vinden in totaal 6 bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee uur. De groep zal uit 6 8 deelnemers bestaan. U kunt inschrijven tot 30 augustus 2004. Zorg De meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de partner of andere familieleden. Zorgen voor een dementerend familielid is geen eenvoudige taak. Het is in de meeste gevallen een eenzame klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Wilt u meer informatie over deze ondersteuningsgroep of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u zich wenden tot de Klantenservice Groene Kruis, telefoonnummer: (077) 320 95 95. Dit bureau is bereikbaar tijdens kantooruren. Of kijk op onze internetsite www.groenekruis.org VGZ-verzekerden kunnen een vergoeding krijgen bij hun verzekeraar, afhankelijk van de polisvoorwaarden. Veel mensen durven 's avonds niet meer over straat. Het gevoel van onveiligheid is de laatste jaren alleen maar toegenomen. Zinloos geweld is tegen wil en dank een ingeburgerd begrip geworden. Negeren kan niet meer, weren wel. Pluspakket Groene Kruis biedt daarom een weerbaarheidstraining aan, voor meiden vanaf 8 jaar en voor (jonge) vrouwen. De training is bedoeld voor ieder meisje, iedere vrouw die zich in een veilige en soms onveilige omgeving goed staande wil houden. Daarbij ligt de nadruk niet eens zozeer op fysieke weerbaarheid, maar meer op mentale weerbaarheid door het veranderen van de houding en het verbeteren van het zelfvertrouwen. In de training wordt dan ook niet alleen aandacht gegeven aan fysieke zelfverdedigingstechnieken, maar ook aan mentale en verbale vaardigheden. Je leert voor jezelf op te komen, je grenzen te trekken. De training bestaat uit tien lessen van één uur en start in september zowel in Venlo als in Venray. Voor meer informatie over - of aanmelden voor deze cursus kunt u contact opnemen met Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren, telefoonnummer (077) 320 95 95 of kijk op www.groenekruis.org 43 Noord-Limburg

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5