Pluspakket Groene Kruis Cursus Beter Slapen in Venlo Cursus Goed Gewicht in Zicht van Pluspakket Groene Kruis I \J 'D 4 Noord-Limburg In september start in Venlo de cursus 'Beter Slapen'. De cursus is bedoeld voor mensen vanaf 50 jaar die willen stoppen of minderen met slaapmiddelen, maar toch goed willen slapen. Slaapproblemen zijn zo oud als de mensheid. Eén op de zeven Nederlanders heeft er vaak tot zeer vaak last van. Je niet fit voelen door regelmatig te weinig slaap is heel vervelend en dus gaan veel mensen zoeken naar een oplossing. Een slaappil lijkt een ideale oplossing: je kunt eindelijk goed slapen, maar het risico op verslaving is erg groot. Bovendien hebben gebruikers vaak een steeds grotere dosis nodig om het middel te laten werken. Een andere oplossing dan een slaappil heeft dus zeker sterk de voorkeur. De cursus 'Beter Slapen' wordt georganiseerd door Pluspakket Groene Kruis. De cursus is bedoeld voor mensen vanaf 50 jaar met chronische inslaap- en/of doorslaapproblemen. De cursus is geschikt voor mensen die slaapmiddelen gebruiken en dit willen verminderen in samenspraak met hun huisarts. Ook mensen die al lange tijd slecht slapen en willen voorkomen dat ze slaapmiddelen moeten slikken, kunnen zich aanmelden. In zes bijeenkomsten van 2 uur krijgen deelnemers informatie over slaap en factoren die de slaap kunnen beïnvloeden. Tijdens de cursus leren deelnemers technieken om beter te kunnen slapen, zoals ontspanningsoefeningen en relaxatiemethoden. Daarnaast leren ze omgaan met stress en spanningen en is er aandacht voor leefstijlfactoren die van invloed kunnen zijn op het slaapgedrag. Als u meer wilt weten over deze cursus of u wilt zich aanmelden, dan kunt u telefonisch contact opnemen met Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 95 95. Informeert u ook eens naar onze andere cursussen of kijk op www.qroenekruis.org. Zorgverzekeraars vergoeden vaak (gedeeltelijk) de kosten van deze cursus, informeer hiernaar bij uw zorgverzekeraar. De vakanties zijn weer voorbij. En hier en daar zal er wel een kilootje extra aan zijn blijven zitten! Vervelend, maar Pluspakket Groene Kruis heeft hiervoor iets te bieden: de cursus Goed Gewicht in Zicht. Het pluspakket start in september met deze cursus in Blerick, Venray en Gennep. In deze cursus, bestaande uit zes bijeenkomsten onder leiding van een diëtist, leert men de eigen eetgewoonten kennen en ook hoe deze zijn aan te passen en te beheersen. Tijdens de cursus wordt gebruik gemaakt van de zelfcontrole-methode. Er wordt veel aandacht besteed aan productinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod van levensmiddelen. Zowel de diëtist als de cursisten zijn erg enthousiast over deze werkwijze. De onderlinge steun vinden zij erg belangrijk. Een cursist: 'Ik heb erg veel geleerd in deze zes weken. Ik dacht dat ik het allemaal zo slecht nog niet deed. Door de zelfcontrole-methode heb ik geleerd kritisch naar mijn eigen voedingsgewoonten te kijken. Nu zie ik wat ik 'fout' doe en wat ik moet veranderen. Aan de 'foutjes' wordt nu gewerkt. En door de weeg/knipkaart kan ik ook na afloop van de cursus mijn gewicht in de gaten houden. Dit is een goede steun.' De cursus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, vrouwenbond etc. Groepen die aan het gewicht willen werken kunnen speciaal voor hun club een aanvraag voor de cursus indienen. Jgroep

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 12