Gerst voor Piëlhaasbier geoogst ikfüut De gerst voor het Piëlhaasbier is onlangs geoogst. Dit ingrediënt is nodig voor het speciale jubileumbier, dat Vastelaovesvereniging De Piëlhaas uit Venray in augustus op de markt brengt ter gelegenheid van hun 6xll-jarig bestaan. De Venrayse prins Willy en zijn adjudanten hadden de gerst eerder hoogstpersoonlijk ingezaaid op een terrein in Venray. Het bier, pilsener, zal worden gebrouwen volgens authentiek recept en verschijnt in gelimiteerde oplage. Behalve dat het originele recept gebruikt wordt, zal ook het originele etiket, weliswaar in een modern jasje, op de fles verschijnen. Naast het bier zijn ook bijbehorende glazen en een schort verkrijgbaar. Bierliefhebbers, vastlaovesvierders en andere geïnteresseerden kunnen hun bestelling plaatsen via het bestelformulier. Dit formulier is verkrijgbaar bij de VVV/ANWB Venray, een aantal horecagelegenheden in Venray en op www.pielhaas.nl. Inwoners van Venray die snel bestellen hebben geluk: de leden van de vastelaovesvereniging komen de bestellingen medio augustus gratis aan huis bezorgen. Vele jaren geleden werd in Venray voor het laatst het Piëlhaasbier gebrouwen. Het jubileumjaar van de Venrayse vastelaovesvereniging vormde de aanleiding om het smakelijke gerstenat opnieuw -volgens oorspronkelijke recept te gaan brouwen. Dat zal gaan gebeuren in de brouwerij van Gulpener in Gulpen.. Beste leden, Jullie kunnen je nog opgeven voor de brunch op zondag 29 augustus. Deze brunch is voor jong en oud. Graag een telefoontje naar: Toos Basten tel. 58 39 08. Groetjes het bestuur. V<3 Buurtvereniging Stationsweg Westerthienweg Oostrum Opgericht mrt 1975 Bankno. 140004009 Westerthienweg 7 5807 BG Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 9