Stichting Dorpsraad Oostrum Randenrade 50, 5807 BM Oostrum, tel. (0478) 584114 Internet: www.aostrum.ni Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 11 mei 2004 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen In het kader van het Limburgs Vrijwilligerswerk is bericht ontvangen van de provincie dat de Dorpsraad 1000 subsidie ontvangt. Er is een uitnodiging ontvangen van Basisschool de Meulebeek voor het Open Huis op 18 mei a.s. De Gemeente Venray heeft de regeling 'Geluid bij horeca en bij evenementen' gestuurd. Deze regeling ligt tot 4 juni ter inspraak en zal door de commissie Stedelijk Beheer worden behandeld. Overige mededelingen: Er zijn plannen om het terrein van de Wendel uit te breiden. De directeur van de Wendel zal in de volgende vergadering de plannen toelichten. 4. Notulen van de openbare vergadering d.d. 6 april 2004 Naar aanleiding van de notulen wordt gevraagd of de paaltjes en het fietsenrek bij de geldautomaat en de bewegwijzering naar de parkeerplaats achter het AMC al geplaatst zijn. Dit is nog niet gebeurd, maar door de Gemeente is toegezegd dat dit in mei gerealiseerd wordt. De Gemeente is geïnformeerd over het ontbreken van een rioolaansluiting bij de woningen Stationsweg 128 130. Ook de situatie op de Geystersweg is gemeld. De gemeente informeert de heer Frederix hierover. 5. Commissie Middelen Notulen dorpsradenoverleq d.d. 5 april 2004 en verslag 3 mei 2004 In het overleg van 5 april is de kermis op de dorpen besproken. Het dagelijks bestuur zal een gesprek aangaan met partijen in Oostrum om te bespreken hoe de kermis in Oostrum aantrekkelijker gemaakt kan worden. In de vergadering van 5 april heeft de heer van de Broek zijn initiatief toegelicht over mogelijke uitbreiding van woningbouw in het buitengebied. Evaluatie excursie Nestlé Het bezoek en de rondleiding zijn positief ervaren. In september wordt Verstappen Verpakking bezocht. Het bedrijvenbezoek door de Dorpsraad is positief en zal worden voortgezet. Voortgang werkgroep herdenking deportaties Er zijn op dit moment geen verdere mededelingen, omdat er geen bijeenkomst meer heeft plaatsgevonden. Volgens berichtgeving in de krant haakt de gemeente Meerlo-Wanssum af. Oprichting 'heemkundige werkgroep' (lokaal historisch platform) De heren Moorrees, Janssen, Martens en van Gogh hebben overleg gevoerd met de voorzitter. De 4 heren staan positief tegenover het opstarten van een werkgroep en zullen dit zelf oppakken. De werkgroep staat los van de Dorpsraad. Rapportage contactgroep woningbouw kerkdorpen Vanuit elk kerkdorp zijn de wensen en mogelijkheden voor woningbouw aangegeven. De Gemeente neemt dit mee en gaat kijken waar mogelijkheden zijn. Er is een overzicht ontvangen van woningbouw in de periode 1997-2004 per kerkdorp en daarnaast is het restant van het woningcontigent aangegeven. Voor Oostrum resteert nog een aantal van 36 woningen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3