6. Samenstelling commissies Als gevolg van de toetreding van nieuwe leden tot de Dorpsraad, is de samenstelling van de diverse commissies opnieuw vastgesteld. Deze wordt in het Oostrums Weekblad gepubliceerd. 7. Verslag diverse commissies De heer Gooren, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer, licht het volgende toe: De Gemeente heeft aangegeven dat het snoeien van de leilindes en ander groen plaats zal vinden tussen 21 juni en begin september. Mevrouw Janssen, voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten, licht het volgende toe. De leden van de commissie hebben de aandachtsgebieden opnieuw verdeeld. Op 8 mei is een landelijke open dag bij justitiële inrichtingen. De TBS-kliniek in Oostrum is inmiddels al helemaal volgeboekt. De commissie stelt voor om bij recepties e.d. toch een attentie mee te nemen. De Dorpsraad staat hier positief tegenover en vraagt de commissie met een concreet voorstel te komen. De commissie wil zich opnieuw actief gaan bezig houden met het fotoarchief. De commissie zal zich buigen over het nieuwe logo. De heer Linskens, voorzitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, licht het volgende toe: Oostrum-Oost: er is opnieuw contact geweest met de Gemeente over de plannen Oostrum-Oost. Nog steeds geldt dat er een pas op de plaats gemaakt wordt omdat er nog geen definitieve besluitvorming heeft plaatsgevonden over de stankregelgeving. Medio mei zal hierover meer duidelijkheid bestaan. Wozoco: de ontwikkeling van plannen voor een Wozoco kunnen verder uitgewerkt worden, wanneer de problematiek tussen de Rabobank en de Gemeente opgelost is. De Dorpsraad zal samen met het Stichtingsbestuur van d'n Oesterham inventariseren welke activiteiten op dit moment in d'n Oesterham plaatsvinden. Doelstelling is om de faciliteiten die dit gebouw nu biedt, terug te laten komen in de nieuwe plannen. De heer van Soest, voorzitter van het Actiecomité TBS, licht het volgende toe: Het jaarplan van de TBS-kliniek is ontvangen. Hierin wordt opnieuw aangegeven dat de voorkeur voor de realisatie van resocialisatiewoningen ligt bij het huidige terrein. Er is een informatieavond geweest over de inrichting van het Servaes terrein. Hier zullen geen resocialisatiewoningen gevestigd worden. Zowel het VvGI als de Rooyse Wissel wil hier geen woningen. De Gemeente Venray blijft bij haar raadsbesluit van 1999. Wanneer de Rooyse Wissel toch resocialisatiewoningen wil realiseren, zal ze met een nieuw voorstel moeten komen. Vorig jaar heeft mevrouw Joldersma een bezoek gebracht aan de TBS-kliniek waarbij zij tevens heeft gesproken met het actiecomité. Er is nooit een reactie ontvangen op dit bezoek. Inmiddels heeft het actiecomité zelf contact opgenomen en is er een brief ontvangen waarin ze laat weten dat ze heeft gehoord dat de TBS-kliniek elders resocialisatiewoningen gaat kopen, bijvoorbeeld in Eindhoven. 8. Lokaal historisch Platform Venray LHP heeft de Dorpsraad per brief verzocht om waardevolle gebouwen in het buitengebied te inventariseren. De Dorpsraad voelt zich op dit moment niet geroepen om hieraan haar medewerking te verlenen. Het project zoals dit voor ligt is terug verwezen naar B W met als reden dat er onvoldoende criteria aanwezig zijn om tot een gedegen inventarisatie c.q. advies te komen. De Dorpsraad heeft onlangs een viertal heren benaderd om zich bezig te houden met de historie en het culturele erfgoed van Oostrum. Op 19 april vindt hierover een gesprek plaats. Deze groep mensen staat overigens los van de Dorpsraad. 9. Werkgroep 'herdenking deportaties 1944 Gemeente Venray' De bedoeling is om in oktober/november 2004 in elk dorp waar deportaties hebben plaatsgevonden in 1944, een gedenkplaat te onthullen. In eerste instantie was het plan om alle namen van gedeporteerden hierop te plaatsen. Echter in de praktijk blijkt het zeer lastig om een complete lijst van namen te achterhalen. Daarom is nu het voorstel om een gedenkplaat met een algemene tekst te plaatsen. Deze gedenkplaat wordt dan op een zuil geplaatst. De kosten worden op 200 geschat. De Dorpsraad zal hieraan haar medewerking verlenen. Mogelijk kunnen overlevenden of nabestaanden bij de onthulling betrokken worden. Wellicht kan de gedenkplaat die uit het stationsgebouw is gehaald ook op de zuil geplaatst worden.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5