Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 6 april 2004 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. De Dorpsraad vergadert voor de eerste keer bij de nieuwe beheerder, Antoinette Verheijen. De voorzitter spreekt het vertrouwen uit in een goede samenwerking. 2. Vaststellen agenda De volgende agendapunten worden toegevoegd: Agendapunt 5a: Gebiedsgericht werken 3. ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen De tekst voor de gemeentegids is aangeleverd bij de gemeente. Er is een uitnodiging ontvangen van de Landelijke Vereniging van Kleine kernen voor de algemene ledenvergadering op 17 april. Belangstellenden kunnen dit doorgeven aan de secretaris. De omwonenden van de hoek Asselberghsstraat/Kloosterstraat hebben een bedankbrief gestuurd betreffende de opknapbeurt van het plantsoen. Er is een uitnodiging ontvangen voor de receptie van het 40 jaar huwelijksfeest van de heer en mevrouw Hermans op 15 mei. Overige mededelingen: De gemeente heeft toegezegd dat zij binnenkort nieuwe paaltjes plaatst bij de Geldautomaat. In mei wordt de bewegwijzering naar de parkeerplaats achter het AMC geplaatst. Er is een informatiebijeenkomst geweest over de reconstructie van de Oostrumse Beek. De dorpsraad heeft een tweetal gedenkplaten uit het stationsgebouw gehaald. Dit is in de publiciteit geweest. Naar aanleiding hiervan is de voorzitter benaderd om één gedenkplaat over te hevelen naar Tienray omdat hierop namen van mensen uit Tienray staan. De Dorpsraad stemt hiermee in, mits de gedenkplaat een goede plek krijgt. Op 11 mei bezoekt de Dorpsraad de Nestlé. 4. Notulen van de openbare vergadering d.d. 9 maart 2004 (p.2) De lijst met namen van Gedeporteerden is nog niet compleet. De namen van nabestaanden die bij de Dorpsraad bekend zijn, zullen aan de Basisschool worden doorgegeven. Er is nog geen actie ondernomen om een nieuw logo te ontwerpen. 5. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 1 maart 2004 en 5 april 2004 In de vergadering van 5 april is gesproken over de kermis op de kerkdorpen. Het contract met de huidige exploitant loopt dit jaar af. De insteek is om een nieuw contract af te sluiten; echter de Gemeente merkt op dat de kermis op de kerkdorpen in totaliteit 50.000 kost. Zij vraagt de Dorpsraden om mee te denken hoe de kermis aantrekkelijker gemaakt kan worden, waardoor het bezoekersaantal toeneemt en de prijs van de exploitanten mogelijk omlaag kan. De Voorzitter stelt voor om hierover in gesprek te gaan met een aantal partijen. Dit zal worden opgepakt door de commissie Stedelijk Beheer en het Dagelijks Bestuur. Gevraagd wordt of de kermis in Veulen beter gedraaid heeft door het organiseren van extra activiteiten. De horeca heeft in ieder geval beter gedraaid. Er is niet expliciet aangegeven dat de exploitanten meer omzet gedraaid hebben. De Gemeente werkt aan een beleidsnotitie inzake het onderhoud van wegen. Aangegeven is dat er een verschuiving in het onderhoudsbudget zal plaatsvinden van wegen binnen de bebouwde kom naar wegen in het buitengebied. Er is een uitnodiging ontvangen van de Dorpsraad Vredepeel voor de afscheidsreceptie van de heer Huijs op zondag 25 april 5a. Gebiedsgericht werken De Gemeente Venray heeft een rapport opgesteld waarin alle producten/diensten die ze levert opgenomen zijn. De Gemeente heeft hierin tevens aangegeven wat, volgens haar, de participatie zou moeten zijn van de Dorpsraden op de verschillende terreinen. Hierin worden gradaties aangegeven van minimale tot maximale participatie. De Gemeente vraagt nu vervolgens aan de Dorpsraden om hierover haar oordeel te geven. De commissie Stedelijke Ontwikkeling zal dit voorbereiden en met een voorstel komen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 3