Nederlandse Hartstichting Open School basisschool 'de Meulebeek' Oostrum Dinsdag 18 mei is er feest op basisschool de Meulebeek. Onze school zet dan namelijk van 17.00 - 19.30 haar deuren open om alle belangstellenden een kijkje te gunnen in de 'keuken' van de Meulebeek. De Open School zal in het kader staan van Techniek gekoppeld aan de vier elementen: aarde, water, lucht en vuur. Alle groepen van de basisschool werken in de weken voor de Open School rondom dit thema, iedereen op zijn eigen niveau. De nadruk zal vooral liggen op het vak Techniek. Waarom de keuze voor techniek? Onze school, basisschool de Meulebeek, neemt sinds enkele jaren deel aan een stimuleringsproject in het kader van techniek genaamd VTB (verbreding techniek in het basisonderwijs). Onze school is daardoor één van de voorlopers waar leerlingen al op jonge leeftijd geconfronteerd worden met het vakgebied techniek. Wilt u graag weten wat verstaan wordt bij het vak techniek in de basisschool? Kom dan op dinsdag 18 mei naar onze Open School!! Op onze Open Dag willen wij U graag laten zien hoe wij kinderen spelenderwijs enthousiast proberen te maken voor het vak techniek. Voorafgaand aan de Open School van 16.00 - 17.00 is er een sponsorloop georganiseerd waarbij de opbrengst geheel gaat naar het goede doel: Kalipha. De stichting Kalipha is in 1997 opgericht met als doel het financieel ondersteunen van het onderwijs in Lamin - Daranka, een West - Afrikaans dorpje in Gambia. De organisatie investeert vooral in lesgeld voor de kinderen maar ook in het bewerkstelligen van een duurzaam schoolgebouw, de aankoop van grond daarvoor, een ommuring en een toiletvoorziening. Zoals de kinderen en ouders van ons gewend zijn, wordt het vast weer een groots spektakel. Er zal bijvoorbeeld een techniek - wedstrijd georganiseerd worden waar alle kinderen van onze school aan mee kunnen doen. De winnaars van deze wedstrijd worden tijdens de Open Dag bekend gemaakt. De kinderen zullen geprikkeld worden om zichzelf van hun beste technische kant te laten zien. Ook is er een heuse techniek - stunt gepland. In de klassen worden diverse werken van de kinderen tentoongesteld. Uiteraard wordt er weer voor eten en drinken gezorgd. Op het plein kunt U ook terecht voor wat meer actie, want daar zijn een heleboel doe - activiteiten georganiseerd die een directe link hebben met het vakgebied Techniek. Zonder te verklappen wat die activiteiten zijn, willen wij wel alvast vertellen dat de kinderen genoeg mogelijkheden hebben om daadwerkelijk de 'handen uit de mouwen' te steken. Techniek is namelijk vooral DOEN! Heeft U belangstelling, dan nodigen we U van harte uit om op dinsdag 18 mei een kijkje te nemen in onze school. Tot dan! Aan alle inwoners van Oostrum. De collecte van de Nederlandse Hartstichting j.l. heeft ondanks de negatieve publiciteit, toch nog het mooie bedrag van €630,44 opgebracht. Namens de Nederlandse Hartstichting willen wij u allen bedanken voor uw mooie bijdrage. De dames van de OVB, jullie allen heel hartelijk bedankt voor jullie inzet, zeker deze keer was het geen lolletje om de verhalen aan te moeten horen. Maar je ziet, het resultaat mag er zijn! De Collecteorganisatie v.d. Nederlandse Hartstichting Vele festiviteiten waaronder feestweekend van 26 en 27 juni. TC0 jubileum 25 jaar

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 24