Stichting Dorpsraad Oostrum Randenrade 50, 5807 BM Oostrum, tel. (0478) 584114 e-mail: dorpsraadOostrum@hotmail.com internet: www.aostrum.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: 14.00.01.689 Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 9 maart 2004 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan de 4 kandidaten voor de dorpsraad: mevrouw L. Janssen en de heren M.Arts, G. de Haart en A. van Soest. 2. Vaststellen agenda De volgende agendapunten worden toegevoegd: Agendapunt 5: de notulen van de interne vergadering d.d. 09-02-04 Agendapunt 5a: Jaarverslag Dorpsraad Agendapunt 11a: verslag van de kascommissie 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Er is een brief ontvangen van de NS waarin de beslissing om het NS-loket te sluiten wordt toegelicht. Deze beslissing is gebaseerd op het aantal reizigers dat op bepaalde tijdstippen van de service gebruik maakt. Daarnaast is tot sluiting van de wachtruimte overgegaan omdat de NS geen personeel beschikbaar heeft om als bewakingsdienst te fungeren. Aanvullend is een brief gestuurd naar de NS om 2 herdenkingsplaten met betrekking tot de gevallenen in WO II te behouden. Deze platen hangen nu in de wachtruimte. In 1944 heeft er deportatie plaatsgevonden van mannen die zijn afgevoerd naar Duitsland. In Oostrum zijn dat 13 mannen. Men wil dit 60 jaar na dato herdenken. De provincie Limburg heeft een tijdelijke stimuleringsregeling inzake Vrijwilligerswerk. Dit is reeds in het Oostrums weekblad gecommuniceerd. Er is een brief ontvangen van de gemeente inzake de realisatie van een WOZOCO. Het initiatief om een woon- en zorgcomplex in Oostrum te realiseren wordt door de gemeente en Wonen Venray ondersteund. De behoefte aan een dergelijk complex is evident en staat niet ter discussie. Dit moet los gezien worden van onderhandelingen die Wonen Venray voert met de Rabobank over de aankoop van het voormalige bankgebouw. Er is een brief verzonden naar de Parochie Oostrum met daarin aangegeven dat de uitkering uit het zogenoemde Rabo-projectenfonds niet overgeheveld kan worden naar een nieuw project. Het geld blijft beschikbaar voor het project 'altaarretabelen'. De termijn voor realisatie van deze restauratie is verlengd tot uiterlijk 01-07-2005. Overige mededelingen: Er heeft een overleg plaatsgevonden met de Gemeente Venray inzake de verkeersveiligheid rondom de geldautomaat. De Gemeente is bereid enkele sierpalen te plaatsen, eventueel gecombineerd met een fietsrek. Er is een uitnodiging ontvangen van drn Oesterham voor de afscheidsreceptie van de heer en mevrouw Pelzer en de kennismaking met nieuwe beheerders. Dit is op zondag 4 april. De dorpsraad heeft statistische gegevens opgevraagd bij de gemeente. Gedetailleerde gegevens zijn nog niet bekend. Wanneer deze bekend zijn, worden ze gecommuniceerd. Wonen Venray heeft vorig jaar een aantal huurwoningen te koop aangeboden. In Oostrum werden 13 woningen te koop aangeboden, waarvan 4 bewoners gebruik gemaakt hebben. Het Oostrums Veld wordt zo spoedig mogelijk afgesloten in overleg met de gemeente en de politie. Dit in verband met problematiek van overstekende schooljeugd op dit punt. In het kader van het jaarlijkse bedrijvenbezoek, bezoekt de dorpsraad op 11 mei de Nestlé en op 14 september bezoekt zij Verstappen PlasticVerpakkingen.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 6