1/UiiJ Beste Vlasbloemleden LENTECONCERT. Op zaterdag 27 maart a.s. organiseert de Aostrumse Zangkompeneej haar jaarlijks Lenteconcert. Dit concert wordt gehouden in D'n Oesterham te Oostrum Watermolenstraat 1. Aanvang 20.15 uur. En zo als altijd is de toegang gratis. Aan dit concert werken mee: het Maasbrees Mannenkoor uit Maasbree, het Visserskoor uit Beers, de AMC-Zengers uit Horst- Meterik en natuurlijk de Aostrumse Zangkompeneej uit Oostrum. In voorgaande weken heeft u een en ander kunnen lezen over de AMC Zengers uit Horst en het Visserskoor uit Beers. Nu is het Maasbrees Mannenkoor aan de beurt. Maasbrees Mannenkoor. Het Maasbrees Mannenkoor is opgericht op 16 november 1960. Tot 1972 stond het koor onder leiding van de heer G. Janssen. Vanaf 1972 tot heden wordt de directie uitgevoerd door de heer Th.Timp. In de loop der jaren heeft het koor zowel een kwalitatieve als kwantitatieve groei doorgemaakt. Bij de oprichting telde het koor 21 leden en thans heeft het koor 60 actieve leden. Het koor heeft zich in de loop der jaren regelmatig laten beoordelen door deskundige jury's, getuige de deelname aan Zangersdagen van het KNZV, het Limburgs Korenfestival, het Zuid-Nederlands Korenfestival te Meyel, maar vooral aan de deelname aan het Internationaal Korenfestival te 's-Hertogenbosch (1965), te Scheveningen (1971) en het ZVRO-koorfestival (1975-1979 en 1984) waarin het MMK uitkwam in de B-afdeling. In 2003 werd nog deelgenomen aan het Nationaal Korenfestival van de KNZV te Zutphen waar het koor in de halve finales een 2de prijs behaalde. In 1979 werd een LP opgenomen met daarop een doorsnee van het repertoire tot dat moment. En bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan werd in 2000 een CD opgenomen met als titel "Over de grenzen heen Van deze CD werd in 2003 het Bauernwerk opgenomen op de verzamel-cd van het KNZV te Zutphen "150 jaar Mannenkoorzang". In het verleden maakten het koor meerdere malen meerdaagse concertreizen naar het buitenland, o.a. Luxemburg, Duitsland en Wales. Als vaste data in het jaarprogramma zijn te vermelden het meerkorenconcert in het voorjaar, waarbij steeds drie koren worden uitgenodigd en een concert i.s.m. de plaatselijke fanfare in het najaar. Op kerkelijke hoogtijdagen luistert het koor de eredienst op in de plaatselijke parochiekerk en daarnaast wordt regelmatig de H.Mis gezongen in verzorgings- of verpleeghuizen in de regio. Het koor mag zich tevens verheugen in talloze uitnodigingen voor medewerking aan concerten in de regio en ver daar buiten. Vermeldenswaard zij nog de deelname aan de revue "Wij doen het samen" welke in het kader van het 100 jaar LLTB werd opgevoerd in het openluchttheater de Doolhof te Tegelen. Programma Aostrumse Zangkompeneej: Zaterdag 27 maart Lenteconcert te Oostrum. Zaterdag 03 april Concert bij Vivace te Hout-Blerick. Dinsdag 13 april Jaarvergadering. Hierbij nodigen wij jullie uit voor de jaarvergadering van toneelclub de Vlasbloem op dinsdag 23 maart a.s. om 20.30 uur in cafe-zaal Back in Time. De uitnodigingen, notulen en agenda hebben jullie reeds ontvangen Wij hopen jullie allemaal te zien op onze jaarvergadering. Nieuwe leden en of geïnteresseerden kunnen contact opnemen met het secretariaat: Netty van Reenen-Coopmans, Westerthienweg 15a in Oostrum. Met vriendelijke groeten en tot ziens, Netty van Reenen, secretaresse Vlasbloem ■p®. vi ft?® -Wv-

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 19