Stichting Dorpsraad Oostrum JAARVERSLAG 2003 33e jaargang nr. 11 18 maart 2004 Sluitingstermijn in te leveren kopij: Maandagavond 18.00 uur. Redactieadres: A. Liriskens, Buitenhof 13, 5807 BW Oostrum. Tel. 550566. E-mailadres: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Randenrade 50, 5807 BM Oostrum, tel. (0478) 584114 e-mail: dorpsraadOostrum@hotmail.com internet: www.aostrum.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: 14.00.01.689 Het bestuur van de Dorpsraad bestaat momenteel uit 11 leden en hebben de taken verdeeld zoals die bij de Gemeente Venray, de advies commissies, van toepassing zijn: Commissie Middelen - Stedelijk Beheer - Maatschappelijke Diensten- Stedelijke Ontwikkeling. In 2003 hebben Henk Vermeulen ruim 25 jaar in bestuuren Henk Valckx afscheid genomen van de Dorpsraad. Barry Cornelissen is inmiddels benoemd en toegetreden tot het bestuur. In 2004 hopen wij het bestuur, na een oproep in Oostrums Nieuws, verder aan te vullen tot het statutaire maximum van 13 personen. De openbare- en besloten vergaderingen werden gehouden in D'n Oesterham en werden, afhankelijk van de agenda, redelijk tot goed bezocht. Er zijn 8 openbare en 4 besloten vergaderingen gehouden. Ook nemen 2 leden van de Dorpsraad deel aan het maandelijkse Dorpsradenoverleg, een overleg waaraan alle dorpen van de gemeente Venray deelnemen. De agenda en de verslaglegging, door notulist Vera Janssen, worden integraal gepubliceerd in het Oostrums Weekblad. Het resultaat van het Oostrums weekblad, dat onder supervisie van de Dorpsraad wordt uitgegeven en actief door een redactieteam wordt samengesteld, heeft zich zeer positief ontwikkeld. Deze ontwikkeling heeft vooral te maken met een toename van adverteerders en een stabiel aantal abonnementhouders. Dit heeft eind 2003 geleid tot een reductie van de tarieven voor verenigingen die artikelen in Oostrums Nieuws publiceren. De realisering van een indycar-circuit op het industrieterrein "de Blakt" heeft veel reacties te weeg gebracht. Wij als Dorpsraad, hebben ons in een aantal vergaderingen bezig gehouden met de vraag of we in de afweging tussen de leefbaarheid en de economische ontwikkelingsmogelijkheden die uit kunnen gaan van een dergelijk autocentrum, een stand punt moeten innemen. Uit de reactie die de Dorpsraad ontvangt en heeft ontvangen; alsmede op grond van de reacties van de bezoekers van de informatieavond in december 2002 is gebleken dat er zich noch een meerderheid voor, noch een meerderheid tegen de ontwikkeling van dit autocentum heeft afgetekend. De Dorpsraad heeft op basis van eigen overwegingen en de geconstateerde verdeeldheid binnen de gemeenschap geen voor of tegen standpunt ingenomen. Onder druk van de publieke opinie heeft de Fa Maessen zijn plan tot realisering van deze multifunctionele autosport en testcentra begin 2003 ingetrokken. Er is momenteel veel onduidelijkheid over dit bedrijventerrein met betrekking tot de belasting van het milieu. Dit geldt ook voor het bedrijventerrein van de Hulst II. Alle nieuwe ontwikkelingen zullen nauwgezet gevolgd worden. OOSTRUM's WEEKBLAD

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 1