-v. Sinterklaas vanuit Oostrum weer naar Spanje 2003 (deel 6) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Als jullie dit lezen zitten wij alweer uitgebreid in Spanje, in het paleis in Madrid. Ik schrijf deze brief vanuit mijn studeerkamer in het paleis en verstuur het bericht via de mail naar het Oostrums weekblad naar Annemarie Linskens. S Jongens en meisjes, wat was het weer een fantastische tijd in Nederland, in t de Sinterklaashof in Weert en in het bijzonder in Oostrum. Wat hebben we genoten, van de intocht en vrijdag 5 december van het bezoek aan basisschool De Meulebeek. Het begon die dag heel bijzonder. Een grote doos met daarin een cadeau. Een cadeau dat Sinterklaas wel uit mocht pakken, maar niet mee mocht nemen. Wat zou dat zijn? Springt me daar toch de nieuwe directrice uit de doos, juffrouw Monique. Ja, begrijpelijk dat Sint dit cadeau niet mee mocht nemen. Sint vertelde 's avonds in de Sinterklaashof 'wat een geweldige opvolger van meneer Ger Mous, de broer van Mickey Mous, de juffen en de meesters, de leerlingen en de ouders hebben echt geboft met deze nieuwe directeur'. En het mooie is dat de Sint bij zijn bezoek aan de Petrus Bandenschool in Venray van de juffen en de meesters hoorden dat ze erg blij zijn met meneer Mous als nieuwe directeur. Mooi toch! Wat valt er nog meer te zeggen van het bezoek aan de school. De Sint heeft nog nooit eerder zoveel cadeaus van kinderen ontvangen, wat een werk en wat een creativiteit. We hebben in het paleis een kamer ingericht waarin alle tekeningen, schilderwerkjes en andere kunstwerkjes van de Oostrumse kinderen bij elkaar staan. En dan Pedro, die zoveel heeft gedanst en zijn verliefdheid. Hij loopt nu nog op en over de wolken. Zeker omdat zijn vriendinnetje mee naar Spanje is gereisd. Wel heel bijzonder een Turks vriendinnetje dat nu in Spanje woont. Wat leuk om te zien en te horen dat er ook zoveel kinderen van de Meulebeek school verliefd zijn. Volgens Manolito waren het er wel dertig, dertig buiken met vlinders. En steeds weer nieuwe juffen, geen nieuwe meesters. Zouden de meesters op zijn. Je snapt dat we met een goed gevoel zondagnacht op de boot gestapt zijn. We hebben een prima en ook heel bijzondere reis gehad. We waren nog maar net op de Noordzee of er kwam een kleinere boot langszij varen. Het was een van de boten van de zeekabouters. Zwaardviskapsel junior zat onder andere op die boot. Hij vroeg of Sinterklaas over wilde stappen op zijn boot. Sinterklaas heeft vervolgens tot in Spanje op de boot van zwaardviskapsel junior meegevaren. Hij heeft tientallen verhalen van de zeekabouters gehoord. Ze hebben onder andere in geuren en kleuren verteld dat ze alle kinderen op alle zeeboten de afgelopen weken cadeautjes gebracht hebben. Zwaardviskapsel junior is meegereisd naar Spanje en blijft nog een aantal weken in het paleis. Daarna gaat hij terug naar de kust in Zeeuws Vlaanderen. Hij heeft nog vaak verteld over de intocht in Oostrum, de allereerste keer dat hij onder de mensen op het vaste land kwam. Wat een belevenis. Tot slot, jongens en meisjes, ook nog leuk om te vertellen. Sjefke belde vanuit de Smokey mountains in de Filippijnen dat ze wel duidend stuks speelgoed hebben gemaakt en dat ze duizende kinderen gelukkig gemaakt hebben. Sjefke blijft nog tot volgend jaar juni in de Filippijnen en dan komt hij een aantal maanden weer in Spanje. Nana en Farao komen dan mee. Jongens en meisjes en uiteraard mama's en papa's, oma's en opa's, geniet van jullie cadeautjes, voor straks alvast gezellige kerstdagen en een fantastisch en gelukkig nieuwjaar, tot volgend jaar, blijf rustig e-mailberichten sturen, toj toj Muchos dios grandos, namens Sinterklaas, alle Pieten en de zeekabouters, Flip de briefschrijfpiet

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 7