S.V. Oostrum-afdeling korfbal. Oostrum 1 - SVOC'01 1 1-3 Op deze koude en regenachtige zondagmiddag heeft Oostrum de derby met buurman SVOC'01 wederom niet kunnen winnen. Om half vijf stond er een terechte 1-3 nederlaag op het scorebord wat het vierde derbyverlies tegen SVOC op rij betekende voor de roodwitten. De wedstrijd tegen de fusieclub uit Oirlo-Castenray is dus altijd een lastige aangelegenheid voor Oostrum. Toch kon de wedstrijd door de twee winstpartijen in de afgelopen weken met het nodige vertrouwen tegemoet gezien worden. Vooral de Oostrumse aanvaller Roy Willems wist het net in deze wedstrijden geregeld te vinden. Deze middag was het echter de voorhoede van SVOC die het beeld van de wedstrijd zou bepalen. In de beginfase was de thuisploeg het meest in balbezit, maar waren de gasten het gevaarlijkst door bij Oostrums balverlies snel hun spitsen te zoeken. In de twintigste minuut kwam SVOC dan ook op voorsprong door Arjan Tijssen die de bal met links in de verre hoek van het doel schoof. Ondanks de tegentreffer veranderde het beeld van de wedstrijd nauwelijks en kwam Oostrum na dertig minuten spelen zelfs met 0-2 achter. Een voorzet van de rechterflank werd ongelukkig verwerkt door de Oostrumse defensie, waarna Niels Arts de bal achter doelman Ralph Kessels schoot. Tot de rust kreeg Oostrum via Dave Welters en Rik Schlepers nog een paar schietkansen maar gescoord werd er niet meer. Na de pauze wist Oostrum de gasten terug te dringen op eigen helft zonder dat de SVOC-voorhoede gevaarlijk kon worden. Het kwam dan ook als een verrassing dat Oostrum na een kwartier spelen in de tweede helft weer een tegentreffer moest slikken. Uit een corner kopte Dirk van de Ven de bal via de onderkant van de lat in het Oostrumse doel: 0-3. Met nog een half uur op de klok liet de thuisploeg de kop echter niet hangen en schakelde er nog eens een tandje bij. Door het beurtelings inschuiven van Oostrumse verdedigers werd de thuisploeg steeds gevaarlijker wat in de 63e minuut resulteerde in een doelpunt. Na een mooie aanval kwam de bal bij Jan Verheyen jr. die met een schuiver de doelman wist te passeren. Oostrum speelde hierna met veel inzet voor de aansluitingstreffer, maar wist zich te weinig uitgespeelde aanvallen te creëren om daar echt aanspraak op te mogen maken. Het meeste gevaar kwam uit de goed getrapte corners van Frenk Frederix. Het ontbrak Oostrum echter aan een beetje geluk om hier uit te scoren. De beste kans was vlak voor tijd nog voor invaller Kevin van Dijck, maar zijn schot miste de juiste richting. De wedstrijd eindigde zo in een 1-3 nederlaag, waardoor Oostrum nu de zevende plaats op de ranglijst inneemt. Volgende week staat de belangrijke uitwedstrijd tegen medemiddenmoter Melderslo op het programma. Deze wedstrijd moet gewonnen worden wil Oostrum de hete adem van de staartploegen niet al te warm in de nek gaan voelen. Oostrum 1-SVOC'01 1 1-3 20' Arjan Tijssen: 0-1; 30' Niels Arts: 0-2; 59' Dirk van de Ven: 0-3; 63' Jan Verheyen jr.: 1-3 4-7 Uitslagen; Midweekdames; Peelkorf-Oostrum PupillenD; Oostrum-Roka Seniorenl; ONA3-Oostrum Marcia bedankt voor het fluiten van de wedstrijd 1-7 Helga bedankt voor het fluiten 7-6 Helga 4, Annet, Dessie Programma 22-11 Welpenl; Oostrum-Peelkorf4 Oostrum-Peelkorf6 Welpen2; DES-Oostrum Oostrum-Merselo PupillenD; Swift-Oostrum aanvang 16.20 uur aanvang 16.40 uur vertrek naar Ysselsteyn om 15.30 uur. aanvang 13.50 uur aanvang 14.30 uur aanvang 9.45 uur

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 13