De dorpsraad heeft de gemeente geïnformeerd dat de bloembakken op de Randenrade in minder goede staat verkeren. Gezien het feit dat er momenteel een 30 kilometer zone is, zijn de maatregelen van bloembakken achterhaald en worden de bakken verwijderd. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 9 september 2003 Naar aanleiding van: De heer Linskens heeft de workshop op 23-09, inzake Europese subsidieprogramma's niet bijgewoond. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of er contact opgenomen is met Provinciale Staten inzake stankregelgeving. Dit onderwerp komt nog aan bod. Het groen bij de Rabobank valt onder privaat groen. De dorpsraad houdt zich alleen bezig met gemeentelijke groen. In de notulen wordt gesuggereerd dat de Witte Vennen de hoofd veroorzaker is van zwervend vuil op de Sparrendreef. Ons inziens zijn er meer vervuilers o.a. fietsers, wandelaars, bezoekers sportpark etc.. Begin 2004 volgt een overleg met de aanwonenden hoe we dit probleem terug kunnen dringen. 5. Dorpsradenoverleg d.d. 06-10-2003 Deze vergadering stond in het teken van het bezoek van de gedeputeerde van de provincie, Herman Vrehen. Hij heeft een presentatie gehouden over vitale kernen, wijken en buurten. De primaire verantwoordelijkheid voor vitaliteit ligt bij gemeenten, samen met bewoners en lokale partners. Vanuit de publieke tribune wordt aangegeven dat het belang dat aan basisscholen wordt toegekend, wellicht voor sommige dorpen te laat komt. Daarnaast zijn de lokale ondernemers in de presentatie onvoldoende belicht. Wethouder Emonts merkt op, dat het voortbestaan van de scholen op dit moment nog niet ter discussie staat. De leefbaarheid is heel belangrijk, echter ook de kwaliteit van het onderwijs. Zaterdag 11 oktober heeft de heer Valckx een workshop bijgewoond van de Peel leeft. De workshop ging met name over gemeenschapshuizen. De heren Pouwels en Ewals stoppen met het Dorpsradenoverleg. 6. Bestemmingsplan 'Oostrum-Oost' Op 29 september heeft het dagelijks Bestuur een gesprek gevoerd met de heer Kniest inzake de stankregelgeving. In dit gesprek is gebleken dat de nieuwe regelgeving per 1 mei 2003 ertoe leidt dat de stankcirkel nagenoeg volledig over het woningbouwprogramma fase 2 en 3 valt. Op dit moment vindt de reconstructie plaats. Uit de reconstructie kan mogelijk voortkomen dat de stankcirkel valt onder categorie II. Wanneer het categorie II wordt, dan zal de stankcirkel voor een klein gedeelte over het woningbouwplan fase 2 en 3 vallen. Tot april 2004 ligt het uitbreidingsplan nagenoeg stil. Vanuit het dorpsradenoverleg is een werkgroep geformeerd om de woningbouw in de dorpen kritisch te volgen. Oostrum heeft zich hierbij aangesloten. De heer Linskens neemt hier aan deel. De heer Loonen van de provincie is bereid het dorpsradenoverleg hierin te ondersteunen. 7. Verkeersveiligheid en parkeerbeleid Het vrachtverkeer door het centrum van Oostrum neemt weer toe. Dit wordt aan de politie doorgegeven. Het Oostrums Veld is afgesloten voor auto's (doodlopende weg). De maximumsnelheid op de Stationsweg wordt nog regelmatig overschreden. In de buitengebieden wordt riolering aangelegd. De bermen zijn hierdoor zodanig beschadigd dat een onveilige situatie ontstaat. Dit wordt doorgegeven aan de gemeente. Er wordt een voorlichtingsavond voor omwonenden georganiseerd inzake de uitbreiding van parkeerplaatsen bij het NS-station. Er is een verzoek ontvangen om bij drukte het dorpsplein te openen voor parkeergelegenheid. Een probleem dat hierbij kan ontstaan is dat auto's geparkeerd blijven staan. De dorpsraad zal in het Oostrums Weekblad publiceren met wie contact opgenomen kan worden, wanneer het dorpsplein geopend moet worden. Bovendien zal aan de gemeente worden gevraagd om de parkeerplaats achter het AMC duidelijker aan te duiden. Er wordt gevraagd om bij de gemeente het parkeren op het trottoir aan te kaarten. De Ghünenbeek is slecht verlicht. De dorpsraad heeft hierover nog geen bericht ontvangen. Er zal worden nagevraagd wanneer dit gepland staat. 8. Jaarprogramma 2003 De activiteiten uit het jaarplan van 2003 zijn opgestart of inmiddels afgerond. Het bezoek aan Bedrijven in Oostrum heeft nog niet plaatsgevonden.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3