5. Dorpsradenoverleg d.d. 07-07-2003 en 01-09-2003 Op 7 juli zijn de volgende onderwerpen besproken: Er blijkt onduidelijkheid te bestaan over de dorpsgrenzen. De secretaris zal hierover een kaart bij de gemeente opvragen. De gemeente Venray ontwikkelt met andere partijen haar visie met betrekking tot woningbouw. Het beleidsplan wordt daarna verder uitgewerkt. Gebiedsgericht werken: de gemeente is een pilot gestart met het aanstellen van een coördinator voor een deelgebied. De pilot is gestart in de wijken Brukske en Antoniusveld. Wanneer deze proef succesvol is, zullen de andere wijken van Venray volgen. Pas daarna volgen de kerkdorpen. Op 1 september zijn de volgende onderwerpen besproken: Naar aanleiding van een uitspraak in de commissie Middelen over een mogelijke sluiting van de basisscholen in de kleine kernen, is een brief gestuurd naar de gemeente Venray. Hierin is de gemeente verzocht om bij een eventuele bezuinigingsronde de basisscholen op de kleine dorpen te handhaven. De basisschool is een van de belangrijkste instituten om de leefbaarheid op de kleine kernen te handhaven. De gemeente Venray heeft hierop gereageerd dat deze uitspraak losstaand is geweest en dat de gemeente geen plannen heeft om de basisscholen in de kleine kernen te sluiten. Het plan leeft om vanuit een centrale positie een website voor alle dorpen te maken, waarop elk dorp haar eigen domein heeft. Dit idee wordt op dit moment verder uitgewerkt door een werkgroep. De CAI heeft aangegeven dit te willen financieren wanneer er een goed voorstel komt. Dit initiatief staat los van de website van de gemeente Venray. Het vervallen van de 2e ambulance in Venray is besproken. Naar aanleiding hiervan is een brief gestuurd naar VieCuri waarin de zorg hierover wordt uitgesproken. Er wordt een werkgroep samengesteld vanuit de 5 dorpen waar op dit moment geen enkele woningbouw mogelijk is: Ysselsteyn, Heide, Merselo, Oirlo en Castenray. De werkgroep krijgt de taak om de vinger aan de pols te houden bij de gemeente en eventuele mogelijkheden te bekijken. Het contact tussen de gemeente Venray en het dorpsraden overleg kwam altijd tot stand op initiatief van het dorpsradenoverleg. Het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg zal vanaf nu periodiek met de gemeente gaan overleggen. 6. Privatisering 'Watermolen' Er heeft een gesprek plaatsgevonden tussen OJC Iduna en de KBO om de mogelijkheden tot gezamenlijke exploitatie van de Watermolen te onderzoeken. Na dit gesprek hebben beide partijen hun standpunt bepaald. OJC Iduna heeft aangegeven dat zij het gebouw alleen wil blijven exploiteren. OJC Iduna is hoofdhuurder van het pand. De gemeente is inmiddels geïnformeerd en de rol van de dorpsraad is vervallen. 7. Bestemmingsplan Oostrum 'Oost' Op 8 september heeft het dagelijks bestuur van de dorpsraad een vervolggesprek gehad met vertegenwoordigers van de gemeente. In een eerder gesprek had de gemeente bepaalde acties toegezegd en de dorpsraad heeft vragen gesteld waarop in dit gesprek een antwoord zou komen. De dorpsraad is teleurgesteld in de afwikkeling hiervan. De gevolgen van de nieuwe regelgeving rondom stankcirkels zijn nog steeds niet duidelijk. De dorpsraad veronderstelt dat dit de reden is waarom het Bestemmingsplan Oostrum Oost nu geen aandacht heeft gehad. De ideeën voorfase 2 en 3 liggen klaar. In de uitvoering zitten nog wat haken en ogen. De dorpsraad heeft aangegeven dat ze moeite heeft met de traagheid. Een nieuwe afspraak is gemaakt. Er wordt bezien of B&W op korte termijn toch een besluit kan nemen. Vanuit de vergadering wordt voorgesteld om hierover contact op te nemen met Provinciale Staten. De dorpsraad zal dan ook op korte termijn contact opnemen met degene die verantwoordelijk is voor de stankregelgeving. 8. Verslag overige commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer, licht een aantal zaken toe: De gemeente heeft aangegeven geen blikvanger te plaatsen bij het sportveld. De belangrijkste reden hiervoor is het vandalisme. De dorpsraad zal contact opnemen met de beheerder van de Witte Vennen om dit te bespreken. Het groen bij de Rabobank is toe aan een snoeibeurt. Er heeft een gesprek met de heer Sassen plaatsgevonden over de aansluiting van de elektriciteit op het dorpsplein.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 4