Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 9 september 2003 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum Aanwezig: zie presentielijst 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en verzonden stukken en mededelingen Mevrouw Tromp en Mevrouw Hermans hebben zich afgemeld. Aan de gemeente Venray is doorgegeven dat de KBO voor 3 jaren het onderhoud van de groenvoorziening voor haar rekening gaat nemen. Naar aanleiding hiervan volgt binnenkort een afspraak met de heer Linders van de gemeente Venray Er is een bezwaarschrift gestuurd naar de gemeente inzake het voorontwerp bestemmingsplan. Het bezwaar betreft een aantal panden waarvan de bestemming volgens de dorpsraad niet juist is. Naar aanleiding van de open brief van Pro Rail aan de inwoners van Oostrum, heeft de dorpsraad een reactie verstuurd. De dorpsraad onderschrijft het vermijden van gevaarlijke situaties, maar vraagt Pro Rail om preventieve maatregelen te nemen die gevaarlijke situaties moeten voorkomen. Tevens is de ergernis over het lang gesloten blijven van de overweg op de Mgr. Hanssenstraat geuit. De brief van pro rail is in het Oostrums Weekblad gepubliceerd. Er is een brief gestuurd naar de gemeente Venray met de suggestie om de aanleg van riolering in het buitengebied te combineren met de aanleg van verlichting. Hierbij is gewezen op aanzienlijke financiële besparingen. Helaas heeft de gemeente inmiddels laten weten dat dit niet mogelijk is. Op 8 september heeft een informatieavond plaatsgevonden over de aanleg riolering buitengebied cluster Oostrum-Oirlo. De gemeente Venray heeft haar goedkeuring verleend voor de aanleg van een 3e Jeu de Boulesbaan. Deze is met behulp van diverse vrijwilligers inmiddels in gebruik. De dorpsraad heeft een afschrift van het voorontwerp bestemmingsplan Oostrum ontvangen. Op 1 juli 2003 is een bijeenkomst geweest in Oostrum. Het voorontwerp lag ter inzage van 16 juni tot 14 juli 2003 op het gemeentehuis. Sportgala Venray Regio heeft een brief gestuurd met de mededeling dat John Raadschelders stopt als voorzitter van de jury. Het sportgala zoekt een nieuwe juryvoorzitter. De gemeente Venray voert een actie ter voorkoming c.q. vermindering van zwerfafval. Zij vragen de dorpsraad hierin een actieve rol te vervullen. Zij overwegen om hiervoor een vergoeding te geven van 500 tot 1000. Door de financiële situatie van de gemeente wordt dit actiepunt echter doorgeschoven naar het voorjaar van 2004. Op het moment dat het opnieuw actueel is, komt de dorpsraad hierop terug. Van de provincie Limburg is een uitnodiging ontvangen voor de workshop op 23 september inzake Europese subsidieprogramma's voor Limburg. De heer Linskens zal deze, indien mogelijk, bijwonen. De enquête inzake uitgevoerde projecten 'kern met pit' is verstuurd. Het bestemmingsplan Buitengebied ligt vanaf 1 september 2003 4 weken ter inzage. Er is een e-mail bericht ontvangen inzake de stand van zaken rondom het parkeerterrein bij het NS station. Het streven van zowel de gemeente als de NS is om in ieder geval dit jaar nog te starten met de uitvoering. Zodra de startdatum bij benadering bekend is, zal de gemeente nog een informatieavond houden voor de belanghebbenden. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 10 juni 2003 Tekstueel: p.1: De dorpsraad was in de veronderstelling dat de restantgelden van de jeu de boulesbanen overgemaakt waren naar de KBO. Dit was echter niet het geval. Naar aanleiding van: Het budget voor de aanleg van de 3e jeu de boulesbaan was voldoende. De gemeente heeft bericht dat zij onderzoekt of er financiële voorzieningen zijn voor de groenvoorziening Asselberghsstraat-Kloosterstraat. Wanneer er de volgende vergadering geen definitief besluit van de gemeente is, zal de dorpsraad zelf een standpunt innemen.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3