(P-3)- Gevraagd wordt waarom het gebruik van de soos anders is ais in andere dorpen. Dit heeft met name te maken met het feit dat sozen in andere dorpen veel meer een regionale functie vervullen en activiteiten ontplooien. In Oostrum betreft het voornamelijk een trefpunt. (p.4): in de rondvraag werd aangegeven dat het trottoir op de route kerk-begraafplaats lastig is bij begrafenisstoeten. Aangegeven wordt dat wanneer de trottoirs verlaagd worden, de kans bestaat dat het trottoir weer als uitrit gaat dienen. De dorpsraad is van mening dat het niet zinvol is aanpassingen te verrichten, tenzij het kerkbestuur zelf zorgdraagt voor mobiele aanpassingen van het trottoir. Hetzelfde standpunt wordt ingenomen bij een eventuele verlaging van het toegangspad hoek Randenrade- Hoefslag. De notulen worden goedgekeurd met bovenstaande opmerkingen. 5. Terugblik bezoek B&W aan Oostrum d.d. 13 mei 2003 In het algemeen vond men het een waardevolle en goed voorbereide vergadering. Dit is ook door de gemeente bevestigd. Aangegeven wordt dat het naschrift in de krant over de verkeersborden die op de stapel van oud-ijzer zijn gegooid, ongelukkig is. 6. Dorpsradenoverleg d.d. 05-05-2003 en 02-06-2003 Het belangrijkste agendapunt op 5 mei was de uitleg van mevrouw Teepen van de gemeente Venray over het klachtenbureau. De werking van dit bureau is ook terug te lezen in de gemeentegids. Op de vergadering van 2 juni is door wethouder Ruyten de voortgang van de bestemmingsplannen van de kerkdorpen toegelicht. Vanaf 16 juni gaat de formele inspraakprocedure van start. Op 1 juli is er een openbare bijeenkomst in de Oesterham over de bestemmingsplannen van de betreffende dorpen. Deze bijeenkomsten worden door de gemeente georganiseerd. Wethouder Ruyten heeft in de vergadering van 2 juni nogmaals het belang aangegeven van een goed contact tussen de gemeente en de dorps/wijkraden. 7. Toekomst'Watermolen' Naar aanleiding van het bezoek van B&W aan de Watermolen heeft wethouder Emonts het dagelijks bestuur van de dorpsraad uitgenodigd voor een gesprek. Hierin zijn mogelijkheden van de Watermolen besproken. Onder privatiseren verstaat de gemeente dat het gebouw en de grond eigendom blijven van de gemeente, waarbij het budget voor onderhoud wordt overgedragen aan de exploitanten van het gebouw. In het gesprek werd tevens aangegeven dat de gemeente het gebouw bij voorkeur zou willen verkopen omdat renovatie veel geld gaat kosten.Verkoop heeft echter niet de voorkeur van de dorpsraad omdat zij van mening is dat het gebouw beschikbaar moet blijven voor de Oostrumse gemeenschap. Het bestuur van Iduna heeft aangegeven dat zij op termijn het gebouw niet alleen kan exploiteren. Iduna is bereid om in contact te treden met een andere partij om het gebouw gezamenlijk te gebruiken. KBO heeft interesse getoond. De dorpsraad heeft met de gemeente afgesproken dat er een gesprek wordt aangegaan met de KBO en Iduna om te brainstormen over wensen en mogelijkheden. De KBO kan dan tevens haar plan en begroting bespreken dat zij reeds voor de Watermolen heeft opgesteld. 8. Bestemmingsplan Oostrum-(Oost) Op de dorpsraadvergadering van 13 mei heeft de burgemeester het idee opgeworpen om het beschikbare wooncontingent in Venray-Centrum over te hevelen naar Oostrum. De dorpsraad heeft hierover gesproken met de heer Bladder en wethouder Ruyten van de gemeente Venray. Het blijkt puur een administratieve procedure te zijn om het wooncontingent van Venray over te hevelen, zonder dat dit consequenties heeft voor toekomstige wooncontingenten. Het dagelijks bestuur heeft aangegeven dat het een redelijke suggestie van de gemeente is, Wel is belangrijk om te weten hoe en wat er gebouwd wordt en de dorpsraad heeft als voorwaarde gesteld dat in eerste instantie belangstelling van Oostrumse mensen voor deze woningen geïnventariseerd moet worden. Met de gemeente is de afspraak gemaakt dat zij in kaart brengt waar mogelijke uitbreidingslokaties in Oostrum zijn en hoeveel woningen er dan gebouwd kunnen worden. Er wordt een vraag gesteld over de situatie in verband met de stankcirkel. De gevolgen voor fase 2 en 3 zijn nog niet geheel duidelijk. Voor 1 mei 2003 viel fase 2 en 3 geheel buiten de stankcirkel. Sinds 1 mei 2003 is deze regelgeving gewijzigd. De gemeente onderzoekt de daadwerkelijke gevolgen van deze landelijke regelgeving. 9. Uitbreiding parkeerterrein NS De tekening ligt ter inzage. De plannen zijn gereed en door alle partijen goedgekeurd. Pro Rail zal deze maand de uitbreiding gaan aanbesteden. Wanneer er geen procedures volgen, zal in september gestart worden met de aanleg. Er zal binnenkort een informatieavond worden georganiseerd voor omwonenden.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 4