Ven ray Open wedstrijdbepalingen: POULE-REGLEMENT Finale reglement Er wordt gespeeld volgens het reglement van de KNLTB. Inschrijving staat open voor 7 Venrayse verenigingen. Iedere deelnemer wordt verzocht in correcte tenniskleding te verschijnen. In de voorronden wordt gespeeld volgens het poule-systeem. Er kan gespeeld worden met kunstlicht en/of overdekt. Bij slecht weer kan besloten worden tot het spelen op tijd of pro sets. De deelnemende teams dienen tenminste 30 minuten voor aanvang de opstelling bij de wedstrijdleiding bekend te maken d.m.v. het wedstrijdformulier. Hierna mag men niet meer veranderen van opstelling. Alleen bij een blessure en met toestemming van de wedstrijdcommissie mag men dan een andere speler/ speelster inzetten. Aanvangstijden van de eerste wedstrijden zijn op vrijdag om 18.00 uur voor senioren en 16.00 uur voor junioren. Aanvangstijden van de eerste wedstrijden zijn op zaterdag en zondag om 09.00 uur. In de poules wordt op tijd gespeeld bij junioren waar de games worden door geteld. In de poules wordt om 2 sets gespeeld bij senioren met tie-break in beide sets bij een stand van 6-6. Klasse Leeftijd Poule Per wedstrijd Team samenstelling speelsterkte 5-6 OPEN vanaf 16 jr. 2 sets De He Dd Hd Mix minimaal 2 dames en heren speelsterkte 7 D1 vanaf 16 jr. 2 sets De He Dd Hd Mix minimaal 4 dames en heren speelsterkte 8-9 (D2/E) vanaf 16 jr. 2 sets De He Dd Hd Mix minimaal 4 dames en heren Veteranen 50+ vanaf 50 jr. 2 sets Dd Hd Mix minimaal 3 dames en heren Junioren 10 - 13 jr. 10 t/m 13 jr. Op tijd Md Jd Mix mimimaal 2 meisjes en jongens Junioren 13 - 15 jr. 13 t/m 15 jr. Op tijd Md Jd Mix mimimaal 2 meisjes en jongens In klasse 7, klasse 8-9 en Veteranen 50+ mag iedere deelnemer/deelneemster maar een keer per teamuitwisseling worden opgesteld. In de Open klasse mag diegene die de single speelt NIET de mix spelen en omgekeerd. Men mag als speler/speelster vanuit een lagere- leeftijdsklasse ingezet worden in een hogere- leeftijdsklasse. (bijv. vanuit klasse 7 naar de Open klasse of 10-13jr. naar 13-15jr.) mits men niet al speelt in een andere ontmoeting. Niet toegestaan is het inzetten van spelers/speelsters vanuit een hogere- leeftijdsklasse naar een lagere- leeftijdsklasse (bijv. vanuit Open klasse naar de klasse 7 of bij junioren 13-15 jr. naar 10-13jr.). Doet men dit toch dan wordt de wedstrijd waarin speler/speelster uitkomt met 1-0 verloren. In de finale wedstrijden op zondag bij Junioren en Veteranen 50+ kunnen alleen de poulewinnaars uitkomen. In de finales (1 e,2e plaats) wordt om 2 sets gespeeld met tie-break in elke set bij een stand van 6-6. Bij gelijke stand in sets wordt er een "Tie-break" gespeeld direct in aansluiting, winnaar van deze Tie-break is winnaar van wedstrijd. (Let op dus geen volledige derde set spelen.) Bij de klasse 5-6 Open, klasse 7 en klasse 8-9 gaan alle teams naar de finaledag. In de finales (1 *,2e plaats) wordt om 2 gewonnen sets gespeeld met tie-break in elke set bij een stand van 6-6. De overige wedstrijden op de finaledag (3 e,4e,5e,6e plaats) worden op tijd n.l. 60 min. gespeeld. Hierbij worden de games doorgeteld indien gelijk tie-break spelen direct aansluitend. Bij opgave door blessure "gaan overige games naar tegenstander". In alle gevallen, waarin niet in dit reglement wordt voorzien, beslist de wedstrijdleiding. Iedere gewonnen set levert 1 setpunt op. Iedere gewonnen team-wedstrijd (De,He,Dd,Hd,Mix) of (Md.Jd.Mix) levert maximaal 2 punten op, bij gelijke stand ieder 1 wedstrijdpunt. In elke klasse gaan de nummers 1 van de poule over naar de finale. Indien in een poule meerdere teams een gelijk aantal wedstrijdpunten heeft behaald wordt de volgorde als volgt vastgesteld: - door onderling resultaat. Indien onderling resultaat is gelijk in sets of er is geen onderling resultaat bepaalt het aantal behaalde sets in de poule de volgorde.) - door het aantal behaalde setpunten. - door het aantal games wat overblijft na de "tegen"games van de "voor"games afgetrokken te hebben. - door het aantal behaalde games "voor". Elke onderlinge wedstrijd levert een finale punt op. De wedstrijdcommissie De=dames enkel; He=heren enkel; Dd= dames dubbel; Hd= heren dubbel; Mix= gemengd dubbel; Md= Meisjes dubbel; Jd= Jongens dubbel.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 15