Vanuit het omwonendencomité wordt aangegeven dat de heer de Beer (directeur TBS-kliniek) heeft aangegeven dat het Vincent van Gogh Instituut geen ruimte heeft voor resocialisatiewoningen op haar terrein. Daarnaast heeft hij aangegeven dat de voorkeur van de Rooyse Wissel uitgaat naar uitbreiding bij de TBS-kliniek. In reactie hierop geeft de Burgemeester nogmaals aan dat de politiek bij haar standpunt blijft. Vanuit het actiecomité wordt aangegeven dat er op dit moment een risico-analyse onderzoek in de TBS- kliniek wordt uitgevoerd. De gemeente Venray is hiervan op de hoogte en participeert in dit onderzoek. Mevrouw Smits zal gevraagd worden om contact op te nemen met de dorpsraad Oostrum om het onderzoek te bespreken. 9. Toekomst 'Watermolen' Voor deze vergadering hebben B&W een bezoek gebracht aan de Watermolen. De dorpsraad spreekt haar zorg uit over de situatie rondom de Watermolen. Enerzijds door het vandalisme dat in en rondom het gebouw plaatsvindt, anderzijds door het feit dat Iduna het pand niet alleen kan exploiteren. Na inventarisatie is gebleken dat er geen belangstellenden zijn om het gebouw te kopen. De Watermolen is een monument. De dorpsraad vraagt welke waarde het pand voor de gemeente heeft en in hoeverre de gemeente bereid is om dit pand voor eventuele verkoop op te knappen. De wethouder geeft aan dat de Watermolen een integrale verantwoordelijkheid is van de diverse portefeuilles. Het gebruik van de jongerensoos is anders als in de andere dorpen. De vraag is hoe het gebouw goed ingezet kan worden: een goed gebruik van het gebouw is het beste middel om vandalisme te neutraliseren. Het rapport, dat op initiatief van een werkgroep van bewoners is uitgevoerd, biedt geen mogelijkheden voor privatisering. Om het vandalisme te beperken, biedt de heer Coumans, vertegenwoordiger van de politie, aan om hierover in gesprek te gaan met de dorpsraad. Wellicht biedt een lik-op-stuk beleid mogelijkheden. Daarnaast roept hij de inwoners van Oostrum op om eigen verantwoordelijkheid te nemen voor haar kinderen. Vanuit het publiek wordt aangegeven dat er echter ook veel jeugd van buiten Oostrum komt. De wethouder doet een oproep om het vandalisme binnen het gebouw te neutraliseren. Met name gelet op het feit dat er spullen hangen in het gebouw die van gemeenschapsgelden zijn betaald. De politie verzoekt om deze verkeersborden in te leveren bij de politie. Zij zal ervoor zorgen dat deze borden bij de eigenaren terecht komen. 10. Mogelijke gevolgen permanente bewoning koopwoningen 'Witte Vennen' De dorpsraad vraagt in hoeverre permanente bewoning op de Witte Vennen gevolgen heeft of kan hebben voor het woningcontingent van Oostrum. Wethouder Driessen licht toe dat voor de mogelijke permanente bewoning van recreatiewoningen een handhavingsbeleid geldt. Dit beleid wordt gemiddeld toegepast, wat wil zeggen dat er ongeveer jaarlijks een controle plaatsvindt. De gemeente houdt dus vast aan handhaving van recreatiewoningen, waardoor er geen gevolgen voor het wooncontingent van Oostrum zijn. 11. Ontwikkeling industrieterrein 'De Blakt' (Smakterheide ill) en 'Hulst II' Wethouder Heidens geeft een presentatie over het Sociaal Economisch Profiel van de gemeente Venray. De presentatie ligt ter inzage bij de secretaris van de dorpsraad. De ambities van de gemeente Venray hebben een centraal thema: kwaliteit op het gebied van wonen, werken en leven. Samenvattend zijn de speerpunten ter versterking van het vestigingsklimaat van Venray: - gedifferentieerd aanbod bedrijventerreinen Venray -verbetering dienstverlening bedrijven - scheppen wervend woonmilieu - versterken positie winkelcentrum Venray Naar aanleiding van deze presentatie worden vanuit het publiek enkele vragen gesteld. Welke industriële activiteiten mogen plaatsvinden op de Blakt? De Blakt is een hoogwaardig industriepark, vooral gericht op hoogwaardige werkgelegenheid. Er wordt een masterplan opgesteld, waarin de milieucategorieën worden opgenomen. De bedoeling is om 70 ha. netto te ontwikkelen. Worden de bewoners van de TBS-kliniek ook tot de inwoners van Oostrum gerekend? De bewoners van TBS mogen zelf kiezen waar ze ingeschreven zijn. 1,5 Jaar geleden was ongeveer een kwart van de bewoners van de TBS-kliniek in Venray ingeschreven.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 9